Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr Team se cesty do Ruska nevzdá

20 2001
Praha - Jen jednou v průběhu léta, a to ještě pouze po dobu 48 hodin, se mohou sejít na společné akci hráči, jejichž jména figurují na seznamu širšího výběru pro olympijský hokejový turnaj 2002 v Salt Lake City. Dohodli se na tom zástupci NHL, její hráčské asociace (NHLPA), Mezinárodní hokejové federace (IIHF) a představitelé hokejových svazů šesti nejvýznamnějších zemí - Švédska, Finska, USA, Kanady, Ruska a ČR. Navzdory těmto dohodám se Jágr Team nadále chystá na exhibici do Moskvy.

"Je z toho cítit snaha zámoří o to, aby snad evropští hokejisté neměli před příští sezonou, která vyvrcholí na olympiádě v Salt Lake City, v porovnání s kanadskými a americkými hráči nějakou výhodu," domnívá se generální sekretář Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Jindřich Micka. "A nejedná se jen o časové omezení. Existuje tu i řada dalších požadavků," potvrdil.

Podle Micky je v podstatě jedno, zda vedení olympijského týmu, trenéři a hráči pojmou setkání jako informativní schůzku, zahrají si tenis, golf nebo dokonce vyjedou na led.

"Kdyby ale chtěli hrát mezi sebou zápas, musí se jednat vyloženě o charitativní akci. Na každé straně smějí nastoupit pouze čtyři hokejisté ze širšího výběru pro Salt Lake City a ti z NHL navíc musejí mít povolení od NHLPA, generálního manažera
svého mužstva a vyřízenou pojistku," doplnil generální sekretář další striktní opatření.

V případě jejich porušení by svaz mohl být penalizován pokutou až sto tisíc dolarů, nebo vyřazen ze smlouvy mezi IIHF a NHL ohledně náhrad za hráče odcházející do NHL.

Česká strana plánuje oficiální setkání na 17. a 18. srpna do Karlových Varů u příležitosti vyhlášení ankety O zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu uplynulé sezony. Jeho charakter bude sportovně-společenský, brusle hráči nechají doma.

Kanaďané a Američané však vymezeného času plánují využít k přípravě. "Potřebujeme si vyzkoušet větší rozměry kluziště, protože na nich ještě někteří z mých svěřenců nikdy nehráli," vysvětlil kouč kanadského mužstva Pat Quinn. "Nikomu se nic nestane," slíbil.

Restriktivní opatření zámoří ohledně schůzek v průběhu letní přestávky ohrožuje plánovanou exhibici Jágr Teamu, který by se měl 14. srpna představit v Moskvě proti mužstvu ruských hvězd z NHL.

"My s ní ve svém plánu nadále počítáme," potvrdil manažer Jágrova výběru Pavel Maršoun. Do problémů se podle něho může dostat snad jen ruská strana. "Oni nás pozvali, takže je na nich, aby se s NHL dohodli," dodal.

Společné konference všech zúčastněných stran, která probíhala telefonicky, se údajně nezúčastnil pouze předseda ruského svazu Alexander Stěblin. Ten byl v té době zaneprázdněn zasedáním MOV v Moskvě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze