Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr trenérovi potvrdil, že pojede

16 2004
Karlovy Vary - Pojede hokejista Jaromír Jágr na Světový pohár? Už v sobotu MF DNES psala, že zřejmě ano. Víkend to potvrdil. Jágr na sobotní schůzce v Karlových Varech promluvil s reprezentačním koučem Ivanem Hlinkou a oznámil mu své rozhodnutí. Dřív s účastí v letním hokejovém podniku váhal. Kvůli motivaci i kvůli osobním důvodům. Hlinkovi však po vyhlášení Zlaté hokejky řekl ano. „Jarda přijede ve čtvrtek na sraz národního týmu,“ řekl jasně trenér.

Jágr přesto uvedl, že pokud nebude během přípravného kempu cítit dostatečnou formu, svou účast na Světovém poháru ještě zváží.

Otázku, zda pojede na turnaj plný slavných jmen, slyšel během soboty několikrát. Když zhruba hodinu a půl před slavnostním večerem přijel do Karlových Varů, tázali se jej nejdříve novináři.

„Nechci o tom moc mluvit. Určitě se mi ale chce víc než dřív,“ řekl vyhýbavě. „Cítím se líp. Pořád mám však pocit, že mi po první třetině odcházejí síly. V tempu nedokážu hrát celý zápas. Problém je, že formu v létě nemůžete srovnávat s formou, kterou máte v zimě.“

Otázky na Světový pohár se pak dočkal i během slavnostního večera v hotelu Thermal, kde mu ji položili moderátoři Laďka Něrgešová a Ondřej Brzobohatý. „No, s panem Hlinkou si o tom promluvíme někdy kolem třetí ráno,“ odbyl to žertem.

Příliš úsměvné téma to pro něj zřejmě není. O sobě v souvislosti s národním týmem v poslední době dost přemýšlel. „Hodně kluků po mistrovství světa říkalo, že chce s reprezentací končit. A my spolu hráli dohromady od nějakých šestnácti let. Nechci teď přímo označit Světový pohár za naši konečnou akci. Ale na druhé straně - v případě úspěchu by Světový pohár byl krásné zakončení.“

Sraz reprezentace před Světovým pohárem je naplánován na čtvrtek do Karlových Varů. První zápas turnaje hrají hokejisté 30. srpna v Helsinkách proti Finsku.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze