Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr tým čekají exhibice v Moskvě

8 2003
Prostějov - Magistrát Moskvy a výběr veteránských hvězd, takoví budou soupeři hokejového Jágr týmu v Moskvě. Ke dvěma exhibičním zápasům odcestuje výběr hráčů megastar Washingtonu v neděli 10. srpna a proti týmu Magistrátu nastoupí hned po příletu do Moskvy a druhý den se utká s výběrem veteránských hvězd sovětského a ruského hokeje. Po návratu do Čech, ve středu 13. srpna, prověří Jágrův výběr extraligové Kladno.

Samotný Jágr odletí do Moskvy už v sobotu a ve volném čase si chce prohlédnout Rudé náměstí.

V Rusku byl před dvěma lety rovněž v polovině srpna, tehdy však jeho tým v exhibičním utkání prohrál po samostatných nájezdech s výběrem Pavla Bureho, když v normální hrací době skončil zápas nerozhodně 5:5. V loňském roce ze zamýšleného utkání Jágr týmu v Moskvě sešlo.

Zbytek Jágr týmu ve složení Milan Hnilička, Martin Straka, Jiří Šlégr, Jan Hrdina, David Výborný, František Kaberle, Milan Kraft, Ivan Huml, Josef Melichar, Michal Rozsíval, Robert Schnábel, Jan Horáček a Jan Kopecký odletí do Moskva až v neděli.

Tým výběru veteránských hvězd sestavuje bývalý hokejový reprezentant a současný ruský ministr sportu Vjačeslav Fetisov. Na ledě se vedle něho objeví Alexander Gusev, Viktor Šalimov, Ivan Avdějev, Alexander Koževnikov a další osobnosti světového hokeje minulého tisíciletí.

"Celé turné bude mít humanitární cíl. Podpoří ruské hokejové veterány a dětský projekt Goskomsportu Školy v přírodě," uvedl obchodní ředitel TK Plus Petr Fridrich.

Hokejisté Jágr týmu letí do Ruska na pozvání prefekta centrálního autonomního okruhu Moskvy. V průběhu návštěvy se hráči setkají s moskevským starostou Jurijem Lužkovem, hlavou pravoslavné církve Patriarchou II. a světoznámým sochařem Zurabem Ceritelim.

Po návratu se 13. srpna představí Jágr tým v první letošní exhibici v České republice na Kladně, kde se od 17:30 utká s extraligovým domácím týmem HC Rabat.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze