Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr tým se sešel v Prostějově

29 2003
Prostějov, Praha - Prostředí prostějovských tenisových kurtů patří tradičně k jedné z hlavních etap letní přípravy českých hokejistů soustředěných v Jágr týmu. A tak se v neděli hlásila trenérovi Marianu Jelínkovi první třináctka hokejistů, převážně ze zámořské NHL, které zde čeká týdenní kemp zpestřený středečním charitativním fotbalovým utkáním a sobotním turnajem v tenisové čtyřhře. "Až na Jardu Jágra a Petra Nedvěda jsou tu už všichni, kteří měli přijet," uvedl Jelínek.

Hvězdu Washingtonu, jejíž jméno se v posledních dnech skloňuje v souvislosti s možnou výměnou do New Yorku Rangers, čekají v pondělí povinnosti spojené s jednáním Mezinárodního olympijského výboru v Praze. Do Prostějova přijede Jágr v úterý. Nedvěd by se měl připojit k trénujícím hráčům o den později.

Pod Jelínkovým vedením budou polykat tréninkové dávky Martin Straka, David Výborný, Jaroslav Bednář, Radek Dvořák, Jan Hrdina, Milan Kraft, Václav Prospal, Josef Melichar, Jiří Hudler, Jaroslav Hlinka, Jaroslav Nedvěd a Jiří Zelenka. Příležitostně by se měl připojit i Martin Havlát.

"Trénink by měl být složený se čtyř fází - dvou ranních a dvou odpoledních. Jedná se hlavně o tradiční jízdu na kole a posilovnu," řekl Jelínek.

Sobotního tenisového turnaje se tentokrát zúčastní dvanáct dvojic oproti osmi loňským. "Mezi hokejisty je o tuto akci velký zájem a stále se nám někdo hlásí," pochvaloval si kouč, jenž působil na mistrovství světa jako člen reprezentační výpravy a v nadcházející sezoně bude i jedním z asistentů u národního týmu do
dvaceti let. Mezi posledními byl přizván Roman Hamrlík.

Kompletní startovní pole bude známo až v příštích dnech. Prvenství z loňského roku obhajují Jágr s Kraftem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze