Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr už bruslil a bude platit za sázky

12 2003
New York - Hokejista Jaromír Jágr z Washingtonu má vlásečnicovou zlomeninu zápěstí a není jisté, kdy se v NHL vrátí do hry. V úterý poprvé od soboty s týmem bruslil, ale nemohl držet hokejku. "Cítím se o hodně lépe než předtím," řekl Jágr deníku Washington Post. Zámořský tisk spekuluje, zda bude nejproduktivnější hráč týmu k dispozici už v pátek proti Los Angeles. To však není jeho jediný problém. Po daňovém nedoplatku přijde o další peníze. Podle časopisu Sports Illustrated jedenatřicetiletý útočník souhlasil, že zaplatí 450 000 dolarů, aby vyrovnal dluh za internetové sázení za několik minulých let.

Hráč Washingtonu Capitals podle magazínu dlužil za sázky více než půl milionu dolarů. William Caesar, majitel internetové sázkové kanceláře CaribSports z Belize, mu však přes padesát tisíc slevil.

"K celému případu došlo už před sedmi lety," informoval dnes Jágrův přítel a kondiční trenér Marian Jelínek. Kancelář prý přijímala sázky olympijského vítěze a dvojnásobného majitele Stanleyova poháru i přesto, že se prohrami mohl na svém internetovém účtu dostat do hlubokého minusu.

A to se také stalo. "Neinformovali ho o tom, asi si řekli, jde o slavného hokejistu, ten to hravě doplatí. Protože došlo k pochybení na obou stranách, dohodly se společně na splátkovém kalendáři a Jarda tak celou částku už v roce 1998 zaplatil. Nic už nedluží a neví, proč to znovu vytáhli právě teď," tlumočil Jelínek stanovisko útočníka Washingtonu.

S Jágrem se Caesar dohodl na splátkách. Hokejista měl devět měsíců platit 37.500 dolarů a jednorázově 112.500 dolarů. Když Jágr přestal platit, přičemž agentura AP neuvedla, kdy se tak stalo, pustil Caesar informaci do tisku údajně proto, aby vyvinul na Jágra tlak. Nakonec však prý českému hráči odpustil značnou část dluhu poté, co hvězda Washingtonu uhradila "o něco více než dvacet procent celkové částky."

Caesar řekl magazínu, že kancelář následně Jágrovi technickým opatřením zamezila sázet na utkání NHL. "Udělali jsme to, abychom se chránili. Takhle by nás mohl zničit," řekl Caesar.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze