Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr už je v New Yorku minulost, řekl obránce Rozsíval

Michal Rozsíval New Yorku Rangers v utkání NHL proti New Yorku Tampě v Praze. | foto: Michal Šula, MF DNES

6 2008
Zeptejte se v kabině New Yorku Rangers na Jaromíra Jágra a uslyšíte pokaždé tu samou odpověď. "Jarda už je minulost. Potřebujeme se koukat před sebe a ne vzpomínat na staré časy," říká za všechny obránce Michal Rozsíval.

A soudě podle úvodních dvou zápasů nového ročníku NHL, Jágr týmu zatím nechybí. Rangers v Praze dvakrát porazili Tampu Bay a předváděli solidní výkony.

"Zatím to vypadá, že mančaft klape i bez Jardy. Jsme za to rádi, ale i tak máme před sebou ještě spoustu práce," vykládal Rozsíval.

Během rozhovoru kolem něj procházel Petr Nedvěd, který v přípravném kempu bojoval o návrat do NHL, a prohodil: "Hej, Michale, řekni, že kdybych nastoupil já, tak jsme vyhráli aspoň 7:4."

Narážel tím na malý počet gólů, který fanoušci v Praze viděli. "Přesto si myslím, že si lidi ty zápasy užívali. Hlavně ten nedělní, ve kterém jsme předvedli ještě lepší výkon," poznamenal třicetiletý bek.

"A hlavně máme čtyři body," dodal spokojeně.

Celý tým se po utkání rychle sbalil a pospíchal na letiště. Následoval totiž okamžitý přesun do Ameriky.

"Je možné, že budeme unavení, ale s tím jsme se museli vyrovnávat už tady. Jsem rád, že jsem se takové premiéry mohl zúčastnit. Užil jsem si to. Doufám, že stejný názor mají i fanoušci."

"Kdyby byla možnost zahrát si v Praze znovu, hned bych přijel," uzavřel Rozsíval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze