Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr už nevěří, že bude hrát za Rangers

Jaromír Jágr | foto: Reuters

3 2008
Doba Jaromíra Jágra v dresu newyorských Rangers podle všeho pominula. Slavný hokejista se s klubem stále nedohodl na nové smlouvě a manažer Glen Sather mezitím navíc nakoupil řadu jiných hráčů. "Nemám pocit, že jsem pro ně důležitý," prohlásil Jágr pro deník Daily News.

"Rozhodně pro ně nejsem volba číslo jedna. A ani si nejsem jistý, jestli číslo dvě nebo tři."

Zdá se, že má pravdu. Vedení mělo dlouhou dobu na vyjednávání, ale větší snahu Jágra udržet nevyvinulo. Konečná nabídka zněla - roční smlouva na šest milionů dolarů.

. "Jágr mluvil o Torontu a Detroitu"

Jágr odletěl do zámoří, aby osobně jednal s manažerem Satherem, ale byl to asi zbytečný pokus. "Pořád doufal, že by to mohlo vyjít," přiblížil hráčův důvěrník Luboš Rys.


Teď už mu nezbývá než věřit, že se dohodne s jiným týmem. "Protože NHL je pro něj samozřejmě nejvíc. Moc velkou šanci tomu ale nedávám."


Zájem o českou hvězdu projevil Edmonton. "Tam by podle mě nešel, je tam strašná zima. Když jsme se spolu bavili, kde by chtěl hrát, mluvil o Torontu. A pak obdivuje hru Detroitu," popisuje Jágrův důvěrník.


"Ten však ve středu získal slovenského Mariána Hossu," namítám.


"Škoda, tam by měl šanci vyhrát Stanley Cup. Ale to v Pittsburghu také. Tam by to nebylo špatné, co říkáte?"


"Nebylo. Tam by to pro něj bylo asi nejlepší," odpovím.


"To tedy ano. Jarda tam navíc má pořád barák. To je taky jedna z věcí, které by mu hrály do noty," zasní se Rys.

S tím však kladenský odchovanec nesouhlasil. Už v průběhu uplynulé sezony možná získal pocit, že není ústřední postavou týmu, a současné chování klubu ho v tom zřejmě utvrdilo.

"Abych byl upřímný, tak si radši nemyslím nic, protože bych byl zklamaný. Takový je byznys," poznamenal. "Hlavně chci ale říct, že nejsem naštvaný, protože vždycky věřím, že všechno, co se stane, má svůj význam," dodal.

Uznejte, ta slova zní, jako by se už Jágr smířil s tím, že za Rangers hrát nebude.

"Myslím, že jsou v New Yorku na palici. Zbavit se takového hráče je přece hloupost," zlobí se hráčův důvěrník Luboš Rys. "Na koho se tam teď budou fanoušci chodit dívat?" pokládá řečnickou otázku a pokračuje:

"Nelíbí se mi, že jsou to takoví počtáři. Licitovat o Jardovi je nesmysl. I když má šestatřicet. Kdybyste viděl, jak teď na sobě pracuje... Vždyť to bylo vidět v play-off. Ještě si budou drbat hlavu."

Kam teď budou směřovat Jágrovy kroky? V zámoří se hovoří o zájmu Pittsburghu.

"Je to jedna z variant, ale není to podložené. Mluvil jsem s Jardovou mámou a slyšela o tom stejně jako vy. Nikdo zatím neví nic bližšího," vykládá Rys. "Ovšem kdyby to vyšlo, byl by to krásný závěr."

Ve hře je však stále Omsk. "Myslím si, že půjde tam. S Rangers jsou to pořád dohady, kdežto Rusové o něj mají opravdový zájem. A když tohle víte, hřeje vás to na srdci."Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze