Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr už splácí daňové resty

28 2003
Pittsburgh - Na konto daňového úřadu v Pittsburghu už putují peníze od Jaromíra Jágra, které hokejová hvězda dluží za daňové nedoplatky z minulých let. Celkově se jedná o částku přesahující tři miliony dolarů, jehož nesplácení údajně vzniklo administrativním pochybením. "Jágr začal průběžně splácet přesně podle harmonogramu," uvedla Linda Dozoretzová, mluvčí firmy IMG, která Jágra zastupuje. "Všechny aféry jsou za námi," prohlásil Jaromír Jágr ve čtvrtek po příletu do Prahy.

Tři mimohokejové aféry provázely Jaromíra Jágra jeho nepříliš povedenou sezonou. Objevily se informace o sázení na internetu, jeden americký podnikatel chce soudní cestou vymáhat peníze za nesplacené hřiště na in-line hokej.

Největší částku ale musí Jágr odevzdat za nezaplacenou daň z roku 2001. Přesně tři miliony 270 tisíc a 209 dolarů, tedy sumu dosahující skoro sta milionů korun.

"Objevily se omyly v účetnictví. Právníci se postarali o vyřešení," vysvětloval Jágr. "Bylo ale nepříjemné objasňovat to novinářům. Taková věc se stane spoustě lidí, jenže o nich se nepíše," říkal.

Teď už daňové resty splácí americkému daňovému úřadu (Internal Revenue Service). "Nelze přesně říci, kolik už IRS odevzdal. Jde o složitější proces," uvedla Dozoretzová.

Jágr se od pondělka začal v Česku připravovat pod vedením osobního trenéra Mariána Jelínka na novou sezonu, záležitosti okolo daní přenechal právníkům v Americe.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze