Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr v Omsku poprvé nastoupil. A zvítězil

16 2004
Omsk - A už je to tady, hokejový génius Jaromír Jágr má za sebou první zápas v omském dresu. "Při nástupu na led i po skončení zápasu mu publikum bouřlivě aplaudovalo," poznamenal hráčův průvodce a tlumočník Jaroslav Zídek. Jágr jednou přihrávkou přispěl k výhře 3:0 nad rezervním týmem Jestřábů, který tvořili hlavně junioři.

"První gól Jarda skvěle vypracoval, odehrál celé utkání," přiblížil Zídek Jágrovo první hokejové představení v Omsku.

Dvaatřicetiletý olympijský šampion a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru přihrál na začátku desáté minuty svému krajanovi a spoluhráči v útoku Jaroslavu Bednářovi, který skóre otevřel.

Druhý úspěch Avangardu přidala vzápětí další posila Andrej Nazarov a gólový účet utkání po Bednářově přihrávce ve druhé třetině zkušený Maxim Sušinskij podtrhl.

Přestože se jednalo jen o přípravný zápas, zájem o něj byl mimořádný. V hledišti Jágrovy kousky sledovaly přes čtyři tisíce diváků.

Okamžitě po utkání hráče obklopil štáb ruské televize, který hodlá tamním fanouškům zprostředkovávat nejen hokejový život nové české akvizice. Jágra doprovodí i na dnešní večeři do vyhlášené restaurace U Švejka.

"Jarda si po skončení zápasu pochvaloval spolupráci s Kaljužným. Že dokáže přihrát, nehraje jen na sebe," tlumočil Zídek spokojenost odchovance kladenského hokeje se svým novým centrem. V utkání se všechny čtyři formace Omsku pravidelně
střídaly v přesilovkách i oslabení.

"První řada ale určitě dostane v normálním zápasu více prostoru. Ve Voskresensku je už údajně vyprodáno," dotkl se Zídek blížící se Jágrovy premiéry v superlize. Ta se uskuteční v pátek 19. listopadu.

Den poté Zídek odcestuje domů. Mobilní telefon s ruským číslem už Jágrovi zařídil, před odjezdem musí ještě vyřešit otázku hráčova bydliště.

"Rozhoduje se už prakticky jen mezi dvěma možnostmi. Už zítra by mohlo být jasno. Doufám, že na báze spí dneska naposledy," prohlásil hokejistův spolupracovník.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze