Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr v Rangers dohrál. Klub angažoval Näslunda a Kalinina

Jaromír Jágr už dres New York Rangers neoblékne | foto:  Michal Růžička, MAFRA

4 2008
Spojení Jaromír Jágr a New York Rangers přestalo definitivně platit. Generální manažer klubu Glen Sather oznámil českému útočníkovi, že s ním nadále nepočítá. Rangers zároveň angažovali dlouholetého kapitána Vancouveru Markuse Näslunda.

Švédský útočník uzavřel s klubem z Mannhattanu dvouletý kontrakt v hodnotě 8 milionů dolarů. Další posilou týmu bude ruský obránce Dmitrij Kalinin z Buffala, který uzavřel roční kontrakt.

“S Jaromírem jsme si telefonovali dnes (ve čtvrtek), přijal tu zprávu klidně. Poděkoval jsem mu za jeho působení v týmu, on poděkoval mně. Je to přátelský rozchod," zdůraznil Sather pro New York Times.

. Jágr o Rangers

"O Rangers a Glenovi (Satherovi) nebudu říkat nic špatného," uvedl Jágr pro Daily News. "Vždycky se ke mně chovali dobře. A musíte uznat, že jsem za ty peníze, které mi klub vyplácel, odvedl dobrou práci." (New York hradil Jágrovi pouze 4,9 milionu z celkového platu 8,36 milionu. Zbytek byl na bedrech Washingtonu).

"Můžu o něm mluvit jen v dobrém. Vždycky hrál pro tým, byl to vůdce naší ofenzivy," dodal.

Sather si jen postěžoval, že od Jágra nikdy konkrétně neslyšel, co by ho mohlo v Rangers udržet. "Řekl mi, že by tady chtěl hrát. Já mu na to odpověděl, že my také  chceme, aby tady hrál. Ale nikdy se to nedostalo do takové fáze, aby řekl 'dejte mi tolik a tolik dolarů, já se vrátím a budu hrát v New Yorku'," uvedl Sather pro tsn.ca.

Podle zámořských médií ale usiloval český útočník o dvouletý kontrakt v hodnotě 15 milionů dolarů. Newyorský klub mu ovšem nabízel jen roční smlouvu za šest milionů. 

Jágr bez angažmá dlouho nezůstal, dnes ráno se upsal na 2 roky s roční opcí ruskému Avangardu Omsk - více ZDE 

Jágr odehrál v Rangers čtyři sezony (tři úplné). Třikrát si s týmem zahrál v play-off, navíc vylepšil  několik klubových rekordů v produktivitě.

Nejlépe se mu povedla sezona 2005/06, v níž nasbíral 123 bodů a skončil druhý v boji o Arta Rosse Trophy i Hart Trophy. Najdete na iDNES.czmobilní verze