Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr ve Washingtonu kapitánem nebude

13 2001
Prostějov - Jaromír Jágr a Petr Svoboda, dvě největší hvězdy hokejové reprezentace se sešly na společné tiskové konferenci Jágr Teamu v Prostějově. "Asi určitě ne," odvětil Jágr na otázku, zda-li bude po svém přestupu do Washingtonu v týmu kapitánem. "Cítím se dobře, na olympiádě už budu určitě v pořádku," řekl Svoboda, který kvůli zranění hlavy vynechal v NHL téměř celou sezonu. Zejména Jágr, vykusující meloun, se před novináři dobře bavil. Neustále si utahoval ze Svobodova silného anglického přízvuku. "Tak je to s ním pořád," mávl nad tím rukou Svoboda.

Jágr zářil spokojeností nad příchodem do nového klubu. "Můj pocit z přestupu je ještě lepší," přiznal. Podle jeho slov tým čekají další velké změny. "Majitel se chystá nakupovat dál. Do tří až pěti let by vedení chtělo vyhrát Stanley Cup," prozradil. Hokejista nepočítá, že by s ním šéfové klubu konzultovali nákup případných posil. "To bych ani nechtěl. Nikdy jsem si nediktoval s kým chci hrát," podokl.

Jágr připustil, že zpočátku bude na něj ve Washingtonu velký tlak. "Fanoušci, vedení i novináři mě několik měsíců budou ostře sledovat." Už v úterý čeká na Jágra v hlavním městě Spojených států tisková konference. "Odlétám v pondělí a v Americe se zdržím asi dva dny." Pak se znova připojí k Jágr Teamu.

Svoboda tráví léto v Čechách s celou rodinou. Jeho dvě dcery dokonce nechal zapsat na letní tenisovou školu do Prostějova. "Holkám se tady hodně líbí, skvěle se tady o nás starají." Jeho americká manželka se oproti tomu učí zejména češtinu. "Musí to s ní zvládnout moji rodiče," vysvětluje Svodoba. "Mně skoro nevidí, Jarda mě hodně zaměstnal."

Jágr Team čeká do konce srpna několik charitativních zápasů. Postupně by měl tým hrát v Litvínově, Prostějově, Olomouci a Žilině. Příští víkend by si hokejisté měli zahrát v Trutnově fotbal.

Vrcholem léta by měl být zápas proti ruským hráčům NHL "Hvězdám Ruska" v Moskvě 14. srpna. "V týmu by měli být oba bratři Bureové, Fetisov, Larionov i Berezin," říká manažer Jágr Teamu Pavel Maršoun.

Jaromír Jágr a Petr Svoboda na tiskové konferenci během tenisového turnaje Benzina Open v Prostějově.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze