Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr ví, že ho ve Washingtonu vypískají

18 2004
Washington - Jaromír Jágr se ve čtvrtek večer poprvé objeví na ledě Washingtonu, ze kterého koncem ledna zamířil do NY Rangers. Český útočník čeká, že ho v hledišti haly MCI Center bude čekat pískot. "Vím, že na mě lidi budou hodně pískat. Chápu to, tak je to v pořádku, a je mi to i jedno, protože jsem rád, že jsem tady," řekl Jágr.

Jágr si tím už jednou prošel před necelými třemi lety po výměně z Pittsburghu do Washingtonu. "Samozřejmě, že je to tak trochu smutné, když vás najednou začnou nenávidět tam, kde jste dřív hrával, ale tak to prostě chodí," smiřoval se olympijský vítěz z Nagana předem s nemilým uvítáním v hale, v níž hrál naposledy v lednu, tehdy ještě ve službách Capitals.

"Stejně tam nebude moc lidí," připomněl Jágr fakt, že se Washington z velké části vinou slabých výkonů potýká s neustálým poklesem návštěvnosti. "Leda by si koupili lístky jen proto, aby mě mohli vypískat," vtipkoval.

Český útočník se krátce vrátil i ke svému angažmá ve Washingtonu a popřel, že by měl problémy s majitelem klubu Tedem Leonsisem. Rozčílil se prý jen jednou, a to kvůli obvinění, že nejde do každého zápasu naplno.

"Nevyhrávali jsme, nefungovalo to, ale lidem se řeklo: 'No, když on (Jágr) do toho nedává všechno'. Já jsem se přitom vždycky snažil, ale nejsem superman, který dá gól pokaždé, když je na ledě. Jestli to ode mě čekali, pak mi to měli říct," pokrčil rameny Jágr.

Podle něj tak ve Washingtonu snadno vznikl dojem, že získali přeplacenou hvězdu. "Říkali, že se musím víc snažit, ale já jsem přitom hrál stejně jako celých předchozích patnáct let. Měli si předem zjistit, co ode mě mohou čekat," uzavřel Jágr.

Český útočník chtěl prý do New Yorku už před třemi lety, ale Pittsburgh se nakonec dohodl na jeho výměně s Washingtonem, který jej ale angažoval čistě z obchodních důvodů.

"První rok po mém příchodu se skutečně prodalo o čtyři až pět tisíc permanentek víc, ale my nepostoupili do play-off a loni jsme pak prohráli v prvním kole. Návštěvy začaly opadávat a já v tu chvíli věděl, že se blíží čas mého odchodu," dodal Jágr.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze