Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr? Zase ani bod. Bojuje se smutkem

25 2003
Washington, Praha - Tvář zarostlá vousy, zatemněná smutkem a starostmi. Záběr televizní kamery při zápase NHL na hokejistu Jágra není veselý. Pýcha českého hokeje chřadne. Nedávný vládce produktivity NHL už v pěti utkáních po sobě nezískal ani bod. Tíží ho soukromé trable, především pokažený vztah s modelkou Andreou Verešovou.

Naposledy se do statistik neprosadil při zápase Washingtonu v Ottawě. Jágr musel s týmem strpět potupný výsledek 1:5.

„V první třetině měli Gončar, Lang i Jágr jasné šance, a neproměnili je,“ lamentoval washingtonský kouč Bruce Cassidy. „Kdyby skórovali, nebylo by všechno na obraně.“ Představujete si, že chlapík s číslem 68 zoufale bloudí po ledě? Že se nejlépe placený muž NHL sotva udrží na bruslích? Tak to zase není.

Jágr skvostnými pasy vytvořil nejméně dvě příležitosti pro spoluhráče, ale ti se netrefili. Sám třikrát vypálil na branku, zejména v úvodu byl pro soupeře nebezpečný. Gól však nedal. Později mu nevyšlo pár kliček, jimiž jindy ztrapňuje beky.

A tak jeho statistický výčet zůstal opět chladně strohý: 0+0.

„Pět zápasů bez bodu? To by se hokejistovi jeho úrovně nemělo stávat,“ uznává Jágrův kondiční trenér a blízký přítel Marian Jelínek. „Musí bodovat, to ze všeho nejvíc zajímá majitele klubu, diváky, novináře...“

Aspoň v přesilovkové pětce se Jágr sešel s krajanem Robertem Langem, se kterým ho v tomto ročníku zatím příliš hrát nenechali.

Washington vedl, ještě na počátku třetí části ztrácel jen 1:2. Ale pak mužstvo zkolabovalo, bez vítězství tápe už šest střetnutí a svalilo se na dno své divize.

Jágr už v závěru na led skoro nechodil. Televizní kamera ho v jeden okamžik přistihla na lavičce s bolestivým výrazem v obličeji. „Dostal sekeru přes prsty,“ řekl jeho důvěrník Marian Jelínek.

V čem tedy vězí příčina Jágrova pochmurného podzimu? V nešťastné lásce? Je ve finančních nesnázích? Není příliš hubený? Jelínek s Jágrem mluví takřka denně po telefonu. Hovor se leckdy protáhne až na hodinu a půl. V poslední době rozebírají kromě hokeje nejvíc peripetie Jágrova rozchodu s partnerkou.

„Jardův splín působí jakási jizva na duši,“ tvrdí Jelínek. „Než v září odletěl do Ameriky, udělal zásadní rozhodnutí ohledně vztahu s Andreou.

Pak dospěl k tomu, že to bylo možná unáhlené. Ale asi už si uvědomil, že Andrea je nenávratně pryč.“

Před časem rozvod „vykolejil“ brazilského fotbalistu Maria Jardela. Obávaný kanonýr ztloustl, měnil kluby, přestal dávat góly. Strádá už přes rok.

Jak dlouho to potrvá Jágrovi?

Simona Krainová a Andrea Verešová

Slovenská topmodelka Andrea Verešová předvádí jeden z modelů módní návrhářky českého původu Blanky Matragi na přehlídce uspořádané 22. ledna na pražském Žofíně ke 20. výročí založení salónu Blanka Matragi haute couture.

Jaromíra Jágra doprovázela kočárem na galavečer přítelkyně Andrea Verešová

Eva Verešová - Miss Slovensko 2002.

Slovenská modelka Andrea Verešová a hokejista Jaromír Jágr na slavností benefici osobností světa sportu ve Smetanově sále Obecního domu v Praze.

Jaromír Jágr si přivádí přítelkyni Andreu Verešovou na vyhlášení Zlaté hokejky v Karlových Varech.

Jaromír Jágr odletěl v úterý 9. září z ruzyňského letiště do USA.

Jaromír Jágr atakuje gólmana Atlanty Pasiho Nurminena, kterého brání Chris Tamer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze