Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr zvažuje, zda bude hrát v Rusku

15 2003
Washington - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Na střídačce, hned u mantinelu v šedivém sáčku rázuje prošedivělý generál Tichonov. Otáčí se k lavičce a posílá na led Jaromíra Jágra. To není pustá utopie. Elitní pravé křídlo týmu Washington Capitals by se za rok mohlo objevit v sestavě CSKA Moskva.

V říši zvané NHL se totiž schyluje k době temna. Hrozí, že na podzim 2004 sezona nezačne kvůli sporu o kolektivní smlouvu mezi hráči a majiteli klubů. Jágr by v tu chvíli odletěl do Evropy a nastoupil...

...za rodné Kladno? Možná. Ale přibližně stejně pravděpodobnou verzí je angažmá v ruské lize. V zemi na Východě se stále častěji píše o zájmu klubu CSKA Moskva.
Mecenáš Ginner, jenž koupil z fotbalové Sparty záložníka Jarošíka, údajně chystá investici do hokeje.

Eso NHL by zahrnul bohatstvím, aby je získal. Co na to Jágr? Neodmítá. Přemýšlí.
Připouští, že se mu líbí vzkvétající ruská metropole.

Poutá ho k ní jeho pravoslavné vyznání. V několika rozhovorech se poklonil ruské soutěži jako druhé nejlepší na světě. S dopisovatelem moskevského sportovního deníku své úmysly probíral zrovna o posledním víkendu v tréninkovém komplexu Capitals v Piney Orchard.

Rovněž Jágrův agent Dimitrij Gorjačkin o téhle variantě otevřeně debatoval s ruskými médii. "Především uvidíme, jak to dopadne v NHL," řekl Jágr zdrženlivě českým novinářům. "Pokud nepůjdu na Kladno, chci hrát nejlepší hokej. Jsem profesionál a vezmu nejlepší podmínky, jaké mi nabídnou."

Za největšími gážemi v současnosti Evropané i někteří Kanaďané táhnou do ruské superligy. Jágr v sobotu mluvil opatrně. Zvažuje, že by penězi vydělanými v cizině podpořil kladenský tým. "Dalo by se to nějak takhle udělat," pronesl.

Zvažuje, zda by tak Kladnu nepomohl víc než startem v několika utkáních. "Stávka v NHL může trvat třeba jen tři měsíce. Nebo ještě míň. Nikdy nevíte, kdy skončí..."

Jakmile by se hokejisté s šéfy NHL domluvili, musel by Jágr okamžitě vyrazit za moře, kde je kontraktem vázán až do června 2008. "Taky se nechci vrátit do Kladna a bojovat o poslední místo. To by mi moc nepomohlo," poznamenal.

Co na to kladenští fanoušci? A Jaromír Jágr senior, boss kladenského oddílu? Neposoudili by "ruskou volbu" mistra Jaromíra jako zradu? "To není zrada!" odporuje Jágr mladší.

"Já jsem nic neslíbil! Trvám na tom, že na Kladně jednou zakončím kariéru. Ale za rok mi bude teprve dvaatřicet a ještě končit nebudu. Doufám!"

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze