Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágra čeká zápas, dostane volnost

16 2004
Omsk - (Od našeho zvláštního zpravodaje)- Z černého nebe problikávaly hvězdy. Sotva bylo vidět, jak se v proudu sibiřského veletoku Irtyše předháněly kry. A hokejista Jaromír Jágr stále ještě kmital po Omsku. "Vybírá byt, ale každou chvíli by měl dorazit," říkal po půl jedenácté jeho agent Jaroslav Zídek na "baze" klubu Avangard, kde Jágr provizorně přespává.

Nejvíc ho lákalo apartmá v Leninově ulici, v němž ještě na jaře žil s rodinou krajan Tomáš Vlasák. Prohlížel si však i jiné varianty poblíž zimního stadionu. "Pátrá zbytečně, nic lepšího neobjeví," věštil spoluhráč Jaroslav Bednář.

V neděli po tréninku si Jágr na chvíli poseděl s trenéry. Kreslil jim na tabulce, jak by si představoval projev své pětky. "Co se týče taktiky, dostal Jarda absolutní volnost," tvrdil agent Zídek. "Styl hry celé formace se mu podřídí."

Jak velí ruský zvyk, pozvali pak večer nováčci včetně Jágra zbytek mužstva na seznamovací hostinu. "Jak paří Rusové? Jako všichni hokejisti," poznamenal s úsměvem útočník Jaroslav Bednář.

Ten s přítelkyní Darinou Rolincovou podstoupil pouze úvodní část party v Balkan Grilu, načež se slovenskou zpěvačkou odešel domů. Většina týmu včetně Jágra, téměř úplného abstinenta, vyrazila na tah do nočního podniku XL. "Džegr se dobře bavil, nepotřeboval ani moc tlumočit," prohlásil Bednář o Jágrovi a jeho pokrocích v ruštině.

Pondělní volno využil Jágr k dlouhému odpočinku. Teprve si zvyká, že na Sibiři je o pět hodin více než v Česku. Vstával až ve čtyři odpoledne. "Mám z toho posunu docela zmatek," pravil.

Dnes ho čeká v Rusku první zápas, byť jen přípravný proti rezervnímu výběru Avangardu. Do ligové premiéry nastoupí Jágr v pátek ve Voskresensku.
KAREL KNAP

Jaromír Jágr na prvním tréninku v Omsku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze