Jágrova asistence nestačila, Omsk padl

• 11
Voskresenk - Český útočník Jaromír Jágr si v prvním zápase v dresu Omsku v ruské hokejové lize připsal asistenci při gólu Kaljužného. Jeho tým však utkání ve Voskresensku prohrál 1:2. Hráč týmu NHL New York Rangers odešel do Ruska během reprezentační přestávky, když před tím hrál českou extraligu v dresu Kladna.

Jágr podle očekávání nastupoval v útoku se svým krajanem Jaroslavem Bednářem a Kaljužným a právě tato trojice se postarala ve 28. minutě o úspěch Avangardu. Střelcem gólu na 1:1 byl Rus Kaljužnyj, oba čeští hokejisté si připsali po asistenci.

Brankář Peteris Skudra, jehož Jágr pamatuje ze společného působení v Pittsburghu, už však víckrát neinkasoval. Naopak po trefě Krikunova ze 33. minuty se domácí opět dostali do vedení, které udrželi až do konce.

Šanci na reparát budou mít hokejisté Omsku v pondělí, kdy přivítají Čerepovec. Ten  prohrál doma s vedoucím Dynamem 0:2 a rozhodující gól si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Pavel Rosa. Český kanonýr překonal Michajlovského, náhradníka zraněného Dušana Salfického, už v 9. minutě. Skóre pečetil do prázdné
branky Charitonov.

Jiří Trvaj v brance CSKA vychytal podruhé za sebou nulu a moskevský klub deklasoval Ufu 6:0. Devět gólů viděli diváci v Petrohradu, jeden z nich vstřelil útočník hostujícího
Magnitogorsku Petr Sýkora. Výhru v prodloužení zajistil domácím Michajlov, jenž v předposlední minutě nastaveného času překonal Romana Málka popáté.

V utkání Permu s Togliatti inkasoval brankář domácích Vladimír Hudáček již ve 22. sekundě od Viktora Kozlova a rozhodující gól mu dal přesně 100 sekund před koncem Vorobjev. Poslední tým tabulky prohrál s Ladou 3:4.

Výsledky - 28. kolo:
Perm - Togliatti 3:4, Nižněkamsk - Jaroslavl 1:3, Voskresensk - Omsk 2:1 (za hosty Bednář a Jágr 0+1), Čerepovec - Dynamo Moskva 0:2 (Rosa 1+0), Kazaň - Spartak Moskva 5:0, CSKA Moskva - Ufa 6:0, Petrohrad - Magnitogorsk 5:4 v prodl. (za hosty Sýkora 1 +1).

Slovensko

První porážka po sedmi zápasech připravila hokejisty Zvolena o vedení ve slovenské extralize. V dnešním utkání 23. kola podlehli v Košicích 3:7 a na prvním místě tabulky je vystřídal Slovan Bratislava, který remizoval 2:2 v Popradu.

Zvolen se v Košicích těšil z vedení jen minutu v první třetině, pak už na soupeře nestačil. Domácí vyhnali z branky reprezentanta Križana, dvěma góly k vysoké výhře přispěl Bicek.

Slovan nastoupil v Popradu s uzdraveným Rybárem v brance a novou posilou Bartekem ve třetím útoku, ale domácí tým podal bojovný výkon.

O prodloužení rozhodl těsně před závěrem řádného času Višňovský. Jednu asistenci si v dresu Slovanu připsal český obránce Petr Pavlas, nejproduktivnější bek v soutěži.
Už pouze bod ztrácí na vedoucí duo třetí Trenčín. Z hvězdného zámořského tria dnes za Duklu nastoupil jen Demitra a hned v první minutě po přihrávce českého obránce Františka Bombice poslal tým do vedení. Na výhře 6:2 se podílel ještě jedním gólem.

K vítězství Nitry nad Liptovským Mikulášem přispěli brankami čeští útočníci Albín Podstavek a Martin Vozdecký, který i jednou asistoval.

Výsledky - 23. kolo:
HC Košice - HKm Zvolen 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)
15. a 43. Kmiť, 25. a 52. Bicek, 25. Ľ. Sabol, 32. Špilár, 49. Kroták - 14. Plavucha, 30. Weissmann, 46. Jasečko. Rozhodčí: Schütz - M. Valach, Krpelec. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. Diváci: 2000.

MSHK Žilina - HK Spartak Dubnica 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
15. a 42. Beran. Rozhodčí: Lauff ml. - Gajan, Bednár. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1044.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
1. a 47. Demitra, 35. Šafárik, 42. Hanzal, 56. Ölvecký, 57. Melichárek - 8. Mrena, 27. Grill. Rozhodčí:  Marušin - Višňovský, Kubuš. Vyloučení: 4:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3336.

HKM Dynamax Nitra - HK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
25. J. Mihálik, 30. Vozdecký, 39. Podstavek, 43. Poljaček - 50. Rud. Huna. Rozhodčí: Jung - J. Tvrdoň, Mészáros. Vyloučení: 2:5. Diváci: 2619.

Tatravagónka Poprad - Slovan Bratislava 2:2 po prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
33. Škovíra, 57. Salninák - 53. Sýkora, 59. Višňovský. Rozhodčí: Ország - Mi. Grečko, Miľovčík. Vyloučení: 3:6, navíc Jurčo (Poprad) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2266.

Finsko

Český útočník Viktor Ujčík se počtvrté ve finské hokejové lize zapsal mezi střelce, jeho týmu Kärpät Oulu to však k bodům nepomohlo. Úřadující mistři prohráli v Helsinkách s místním IFK 1:2.

Výsledek - 24. kolo:
IFK Helsinky - Kärpät Oulu 2:1 (za hosty Ujčík 1+0).

Švýcarsko

Hokejistům Davosu se povedl velkolepý obrat v utkání proti Ženevě. Domácí prohrávali po první třetině 1:4, nakonec ale zvítězili 6:4. Podílel se na tom i český útočník Josef Marha, jenž jeden gól vstřelil a na dva nahrál. Pět asistencí si připsal vítěz Světového poháru Joe Thornton.

Výsledky - 21. kolo:
Davos - Ženeva 6:4 (za domácí Marha 1+2), Lugano - Fribourg 3:0, Rapperswil/Jona - Ambri/Piotta 2:2 po prodl., Curych - Zug 1:2.

Německo

Obránce Jakub Ficenec měl lví podíl na výhře Ingolstadtu nad Kasselem v německé lize. Český hokejista dva góly vstřelil, na dva nahrál a hosté odjeli s porážkou 0:5.

Výsledky - 19. kolo:
Eisbären Berlín - Hannover 4:2, Frankfurt - Wolfsburg 6:2 (za hosty Žůrek 0+1), Mannheim - Norimberk 5:4 po sam. nájezdech, Krefeld - Iserlohn 3:1, Ingolstadt - Kassel 5:0 (Ficenec 2+2), Hamburk - Augsburg 3:1.

Jaromír Jágr bojuje u mantinelu s hráčem Voskresensku.

Jaromír Jágr (vlevo) a jeho spoluhráč z Omsku Jaroslav Bednář.