Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágrova výměna prý nespěchá. Opravdu?

21 2001
Pittsburgh - Vedení hokejového týmu Pittsburgh Penguins spíše nevymění kapitána Jaromíra Jágra o tomto víkendu v rámci dění okolo draftu NHL. A není ani pod žádným tlakem, aby se tato očekávaná transakce uskutečnila v blízké budoucnosti. Tvrdí to generální manažer týmu Craig Patrick. "Všechno je možné během léta. Není však záruka, že že se něco stane hned teď při draftu," tvrdí Patrick. "Moc to neočekávám." Je však pravděpodobné, že jde pouze o taktický tah a k výměně stejně dojde.

Víkendový výběr nadějí a obchod s právy jednotlivých klubů by totiž mohl být velkým faktorem při přestupech hvězd, včetně Jágra. Potvrzují to i slova hrajícího spolumajitele klubu Maria Lemieuxe: "Nastal zřejmě čas pro změnu." O víkendovém draftu se navíc sejdou všichni generální manažeři, rozproudí se neformální diskuse a právě při takových příležitostech se rodí nejvíce přestupů.

Pittsburský deník Tribune-Review také podpořil spekulace, že Jágrův přestup je otázkou příštích dnů. "I kdyby měl být Jágr vyměněn za pět minut, Patrick by to stejně neprozradil," píše tamní novinář. 

"Každý spekuluje o tom, že se to stane, ale podle jednání, která jsem vedl, je to velmi nepravděpodobné. Všechna se stále více prodlužují," reagoval Patrick.

Jágr, pětinásobný vítěz kanadské bodování základní části NHL, uvedl minulý týden, že očekává výměnu a odložil kvůli tomu návrat do České republiky, aby byl k dispozici pro případnou tiskovou konferenci v novém klubu. Skutečnost, že málokterý celek má prostředky na to, aby si mohl dovolit tak drahého hráče, podle Patricka zapříčiní, že výměna může trvat delší dobu.

Patrick sice přiznal, že již o devětadvacetiletém útočníkovi jednal se zástupci New York Rangers, ale rozhovory s generálním manažerem Glenem Satherem byly podle něj předběžné a Patrick nevidí, že by vývoj nabral rychlejších obrátek. "Kontrakt bychom začali plnit až v říjnu, takže z naší strany není stanovené žádné konečné datum," dodal Patrick.

Jágr má v následujících dvou letech dostat základní plat 20,7 miliónu dolarů, což je zřejmě nad možnosti pensylvánského klubu, a proto se očekává, že Jágr před startem nového ročníku NHL změní působiště.

Kapitán Pittsburghu Jaromír Jágr se mohl radovat "pouze" ze zisku Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování. Prestižní Hart Trophy i Lester B. Pearson Award mu unikly.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze