Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágrovi můžu rozestlat postel, směje se Bednář

11 2004
Omsk - Přílet Jaromíra Jágra do Ruska se blíží a v Omsku to žije. Kvůli němu si prý v pátek ráno přivstane i vedení sibiřského klubu. "Každý tu Jardu zná, každý ví, že je to nejlepší hráč na světě, všichni se na něj budou chtít podívat. Připravují se velké akce, budou transparenty, normální velký cirkus," popisuje nervozitu Jaroslav Bednář, nyní už Jágrův spoluhráč.

On osobně ale prý svého kolegu na letišti vítat nemíní. "Já si rád pospím," vysvětlil.

Pro obyvatele sibiřské metropole bude ale Jágrův příjezd velkým svátkem. První den v Omsku pro něj rozhodně nebude lehký, míní Bednář.

"Měl by se ale připravit, že už ráno ho čeká trénink. Na letišti bude zmatek, bude tam hodně lidí a budou ho otravovat, ale pak bude mít asi dvě tři hodinky, aby se prospal a hned bude muset na trénink," přiblížil disciplínu v ruském klubu Bednář.

Vzápětí ale dodal, že o Jágra v žádném případě strach nemá. "Všechno zvládne," je si jistý osmadvacetiletý hráč.

Už na prvním tréninku se ale může ukázat, nakolik bude Jágrovi vyhovovat ruský způsob hry. "Je založený na bránění, hodně držení, dost se hákuje, hra je technická," řekl Bednář.

Hodně však prý záleží i na trenérovi. "A trenér je tady opravdu dobrý - má porozumění, dává prostor," pochválil český hráč kouče Valerije Bělousova. Jeho přístup, i když je přísný a tvrdý, by prý mohl vyhovovat i Jágrovi.

"Myslím, že Jardovi dá stoprocentní volnost, že ho nechá být, a to je hlavní věc, kterou potřebuje, aby podával ty výkony jako doteď," mínil Bednář.

Vedení klubu i omská veřejnost očekávají od Jágra mnohé, neboť obhájcům titulu se letos stále nedaří. "Je tady obrovský tlak, obrovské ambice a rozpočet. Pokud se ale mužstvu nebude dařit a svádělo by se to na něj, nebylo by to fér," prohlásil Bednář, který však doufá, že výkony týmu už půjdou jenom nahoru.

Na Jágra čekají v Omsku i jiná překvapení. Od začátku listopadu leží na ulicích asi dvacet centimetrů sněhu, rtuť teploměru je už permanentně několik dílků pod bodem mrazu a denní světlo vydrží sotva sedm hodin. Sibiřská zima je sice podle Bednáře zlá a mrzutá, ale dá se přežít.

"Možná je to i tím, že je Omsk na rovině a hodně tady fouká, ale rozhodně se to dá přežít. To by musel být člověk hodně citlivý, aby se sebral, otočil se a odjel domů," řekl hokejista.

Volný čas mohou hráči trávit v místních restauracích, v kině, na koncertech nebo třeba zajít na ryby. Bednář, vášnivý rybář a lovec, který vlastní zbrojní průkaz na kulovnici, se prý už rok chystá na pravou sibiřskou "ochotu" - lov divoké zvěře. Zatím se mu ale nepoštěstilo; možná s Jardou, dodává.

Horší než sibiřská zima jsou prý ale ruské hokejové "bázy", základny, na kterých se odehrává intenzivní soustředění hráčů před zápasem.

"Když tady máte někoho, s kým chcete co nejvíce být, a vidíte ho jen jednou v týdnu, protože zbytek musíte trávit na cestách nebo před zápasem na báze, pak je to utrpení. Všechno se dá přežít, ale tohle je těžké," postěžoval si muž, jehož přítelkyně, zpěvačka Dara Rolins, prý v Omsku tráví poměrně hodně času.

I proto si Bednář raději pronajímá vlastní byt nedaleko stadionu a nebydlí jako jiní hráči na základně. Útočiště před sibiřskou zimou najde v Bednářově bytě zpočátku i Jágr.

"Už jsem mu ale rezervoval jiný pěkný byt, ale zpočátku bude u mě. Je na něm, jak se rozhodne," řekl Bednář, který prý speciální uvítání pro svého nového spolubydlícího nechystá.

"Maximálně mu rozestelu postel, já totiž opravdu budu chtít ještě spát. Tak doufám, že mě nebude otravovat," uvedl s úsměvem Bednář.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze