Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágrovi teď chybí sebedůvěra

20 2001
Pittsburgh - (Od spolupracovníka MF DNES) - Jaromír Jágr, kapitán hokejového Pittsburghu, po porážce s New Jersey rychle odešel z ledu. Třeba to ještě nebylo jeho poslední domácí utkání v Pittsburghu, možná ano. Jágr po sezoně pravděpodobně odejde. Možná to jsou vaše poslední zápasy za Pittsburgh. Jaké to je hrát pod takovým tlakem? Není to jednoduché. Ráno se probudím, jdu si dát kafe a první, co uvidím, je své jméno v titulku v novinách. Tak si to přečtu a mám po náladě.

Co vás v novinách tak ničí?
Každý den rozebírají, kdy už začnu dávat branky, mít body. Jestli odejdu, jestli zůstanu. Je to pořád dokola. Když mě vymění, tak několik novinářů přijde o práci. Nebudou totiž mít o čem psát.

Jistě se vás ptají, proč v sérii s New Jersey nemáte ani bod?
Ztratil jsem sebedůvěru. Nemyslím si, že hraji špatně, snažím se hlavně pomoci mužstvu. Když má nějaký dobrý střelec formu, obyčejně čeká na příležitost, jezdí si kolem branky a pak se něco naskytne. Ale já si to nemohu dovolit. Musím ukázat, že aspoň bojuji. Chodím do rohů a snažím se vytvářet šance pro spoluhráče. Z rohů se ale góly nedávají.

Ve třetím zápase jste s Mariem Lemieuxem hráli odděleně, ve čtvrtém jste to zkoušeli zase spolu. Proč tak často měníte složení útoků?
Mario sám přišel, abychom každý hráli jinde. Je dost unavený a na Kevina Stevense je toho už možná příliš. Potvrdil mi to Kovaljov. Hrál s nimi jeden zápas a povídá: "Tak jsem vyvezl puk, dívám se, kdo mi najíždí, a nikde nikdo. Zůstali za mnou."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze