Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágrovy prázdniny: láska a nejistota

3 2004
Kladno - Žádná jistota, jen matné obrysy plánů. Hokejový útočník Jaromír Jágr prožívá zvláštní prázdniny. Neví, zda bude hrát na Světovém poháru. Nemá zaručené angažmá pro příští sezonu. Čerstvě se zamiloval. "Tohle je asi moje nejhorší léto," říká s pousmáním. "Vůbec netuším, co se bude dít." Život mu nejvíc komplikuje hrozící výluka v NHL.

Na tom, zda se dohodnou majitelé klubů a zástupci hráčů, nebo se zámořská liga na čas zastaví, závisí další Jágrovy kroky.

Půjde do Ruska? Zůstane v české extralize, kde teď v domovském Kladně trénuje? Sám neví. Stále zvažuje, zda se zúčastní Světového poháru. I když se kvůli němu začal připravovat dřív než obvykle.

"V létě jsem hrál hokej jen jednou, na Světovém poháru 1996. A to dopadlo zle. Vždycky mi trvá, než se dostanu do formy," říká. Aby nastoupil, potřebuje pohodu.

"Fyzicky se letos cítím líp než kdy dřív. Nepřibral jsem jako obvykle, udržoval jsem se," tvrdí dvaatřicetiletá hvězda. Jenže přemýšlí i o novém vztahu s televizní moderátorkou Lucií Borhyovou. Jeho sportovní a soukromý život se dostávají do konfliktu.

"Když něco začíná, mění se to ze dne na den. Po týdnu si nemůžete dělat plány. Ale pokud s někým začnete chodit, nemůžete se s ním vidět jednou za měsíc, to by byl konec," říká Jágr. "Když pojedu na Světový pohár, musím trénovat a soustředit se na něj, ale nebudu mít čas na vztah. Musím se rozhodnout."

Marně se snažil lásku s plavovlasou kráskou utajit. "Chtěl bych někam přijít jako normální člověk, abych si nemusel dávat pozor, kdo se na mě kouká," říká útočník. Byl na atletickém mítinku Zlatá tretra.

A také na svatbě bývalého spoluhráče Petra Nedvěda. Většina jeho vrstevníků je zadaných. "Ale já se kvůli tomu hned ženit nebudu.Všechno má svůj čas."

Když netrénuje s kladenským týmem, bývá u rodičů. Nebo si zajde do kina. "Chodím teď často. Chystám se na Kráčející skálu s wrestlerem Dwaynem Johnsonem. Viděl jsem všechny jeho filmy."

Prozatím sleduje, co se děje v Rangers. U týmu zůstal trenér Tom Renney. Kapitánem by se měl stát centr Robert Holík. "Jen se divím, že ještě nemáme žádné posily. Manažer Sather má asi dovolenou."

Jaromír Jágr.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze