Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágrovy výkony sleduju přes internet, prozradil Dubinsky

Brandon Dubinsky z NY Rangers (druhý zleva) se raduje se spoluhráči. Vlevo Michal Rozsíval, vpravo Martin Straka, zády Jágr. | foto: Reuters

4 2008
Jako malý kluk stál ve frontě na podpis při autogramiádě Jaromíra Jágra. V jednadvaceti letech již po boku české hvězdy odstartoval svou kariéru v NHL. Před novou sezonou však před rodákem z Aljašky stojí velká zkouška, obstojí v nejslavnější hokejové lize světa bez Jaromíra Jágra?

Světoví centři Scott Gomez a Chris Drury svým stylem nenašli s Jaromírem Jágrem společnou řeč. Hru českého rekordmana jste dokázal oživit až vy. Jak na to vzpomínáte?
Samozřejmě jsem si to užíval. Jaromír je jedním z nejlepších hráčů na celém světě. Musím se ale dívat dopředu. Máme několik nových hráčů, kteří jsou také skvělí. Jaromír mi radil, celkově mi hodně pomohl. Za můj úspěšný vstup do kariéry v NHL mu patří velký dík. Na druhé straně se ale hodně změnilo. Jaromír už tu není, takže budu nastupovat s novými hráči. Stojí přede mnou velká výzva.

Brandone, rozhodnutí kouče Renneyho postavit Chrise Druryho na křídlo první formace vás muselo potěšit. Otevřel se tak pro vás post druhého centra za Scottem Gomezem. Jak se těšíte na souhru s Nikolajem Žerděvem a Nigelem Dawesem?
Doufejme, že nám to v ofenzivě pomůže. Scott s Chrisem se už znají, takže by si měli rozumět. Momentálně to však platilo jen v přípravných zápasech. Se začátkem sezony se může složení jednotlivých útoků změnit. Zatím nám to ale vycházelo, tak doufejme, že budeme vyhrávat i nadále.

Nedávno proběhla médii zpráva, že Jaromír Jágr zavolal trenérovi Tomu Renneymu, když se snažil získat kontakt na svého nového kouče v Omsku Waneya Fleminga. V půlhodinovém rozhovoru se měl mimo jiné ptát i na vás. Registroval jste to?
Slyšel jsem o tom. Dost mě to potěšilo, hned jsem si na něj vzpomněl. Byl pro mě velkou osobností.

V přímém kontaktu jste ale nezůstali. V náročné přípravě by na to stejně ani nezbyl čas, že?
Přesně tak, ale na takové hráče se nedá zapomenout. Určitě časem najdu způsob, jak ho kontaktovat.

Díváte se na internetu, jak si Jaromír vede? Momentálně je na čele střelecké tabulky KHL.
Jo, to ještě stíhám. Zrovna včera jsem se na to díval, daří se mu parádně. Fanoušci Rangers jsou také nadšení z výkonů jeho spoluhráče Alexeje Čerepanova (draftován Rangers z celkové 17. pozice v roce 2007). Sleduju tak výkony i dalších hokejistů z naší organizace působících v Rusku, ať už se jedná o bývalé či současné hráče. Prostě to sleduju stejně jako oni NHL.Najdete na iDNES.czmobilní verze