Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágrův tým vítal v Moskvě na letišti i Bure

14 2001
Moskva - Krátce po poledni moskevského času přistál na moskevském letišti Šeremetěvo 2 spoj číslo 1345, letoun, na jehož palubě byli členové hokejového Jágr týmu. Ten nastoupí v úterý večer v Paláci sportu Sokolníky v charitativním utkání proti výběru ruských hvězd. České hokejisty přijeli uvítat nejen organizátoři Poháru Spartaku, v jehož rámci se utkání uskuteční, ale také hlavní hvězda ruského týmu Pavel Bure a dokonce i šéf hráčské asociace NHLPA Bob Goodenow.

"Děkuji Jaromírovi i jeho přátelům, že na toto utkání přicestovali, myslím, že dnes diváci uvidí krásný hokej," nechal se slyšet Bure. "Tenhle zápas bude určitě přínosem k další popularizaci hokeje. Ti, kteří se zasloužili o jeho konání zaslouží velký dík," přidal se Bob Goodenow.

Z Jaromíra Jágra vyzařovala v letištním V.I.P. salónku dobrá nálada. "Děkuji za krásné přivítání, jsem rád, že mohu vůbec poprvé navštívit Rusko. Ostatně, devadesát procent hráčů kteří se mnou dnes přijeli, ještě nikdy v Moskvě nebylo," řekl útočník Washingtonu, který odmítl, že by ve večerním duelu vůbec nešlo o výsledek. "Kdepak, přijeli jsme vyhrát."

Na otázku ruských novinářů jaké asociace se mu vybaví když slyší slovo Rusko Jaromír Jágr odpověděl: "Od roku 1945 do devadesátých let jsme byli velkými bratry a v hokeji ještě většími soupeři." S typickým humorem  okomentoval  i svůj letní přestup z Pittbsurghu do Washingtonu. "Mám dojem, že v době  studené války byli Moskva a Washington nesmiřitelnými protivníky, takže já  jsem teď tak trochu vaším přítelem ve stanu nepřítele…"
 
Další Jágrova slova o novém působišti však už byla pronesena přece jen  vážnějším tónem. "Mám obrovskou motivaci podávat v novém dresu co nejlepší výkony, už proto, že se po mém příchodu očekávají od Washingtonu samá vítězství."
 
Výnos z charitativního utkání mezí Jágr týmem a výběrem Hvězdy Ruska bude rozdělen mezi bývalé ruské hokejisty, kteří se ocitli ve zdravotní či ekonomické krizi. 

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze