Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak by asi vypadala hokejová katastrofa?

8 2004
České Budějovice - Pokud přece jen dojde k dohodě a začne se do dvou měsíců hrát NHL, nebude to pro českobudějovický HC jednoduchá situace. Když se dohoda o zahájení NHL uzavře ve čtvrtek, už v sobotu by doma proti Ostravě nemusel za Jihočechy do konce sezony nastoupit ani jeden ze šesti hráčů z klubů NHL.

Brankář Roman Turek, obránci Radek Martínek, Andrew Ference a Stanislav Neckář i útočníci Radek Dvořák a Václav Prospal.

"Velkou naději tomu pořád nikdo nedává," říká o možném začátku NHL v dohledné době Radek Dvořák. "Ale jsem optimista a stále věřím, že se zahájení dohodne."

Dobře ví, že hrát chtějí všichni hráči z NHL. Když bude dohoda o zahájení soutěže, půjde všechno rychle. "Řekli by nám, že do tří čtyř dnů nebo nejpozději do týdne se musí každý dostavit do klubu," předpokládá Radek Dvořák.

Kdyby měla NHL začít 1. ledna příštího roku, na kemp by zbyl jen menší prostor dvou týdnů. V roce 1994 bylo při minulé výluce před podepsáním kolektivní smlouvy všechno raz dva. Během dvou tří dnů hráči Evropu opustili.

Týden měli na kemp a hned se soutěž rozjela. "Možná to bude ten samý scénář," dodal útočník Edmontonu.

Je stále s rodinou připravený na cestu do zámoří. "Ta varianta je tu pořád," poznamenal. Během chvíle se sbalit a odletět.

"Pro českého diváka by to byla smůla," ví dobře centr Václav Prospal. "Ale co se dá dělat. Tam je naše práce," připomněl, kde mají hráči hlavní smlouvy. "My tady nežijeme z měsíce na měsíc," podotkl. "Ale ze dne na den."

Zahájení NHL se mohlo dohodnout kdykoliv. Ale že by z toho nespal, to ne, ujistil. "Nijak se moc nescházeli, nejednali," přemítal. "Teď při jednání bude určitě záležet na obou stranách, jestli najdou nějaký kompromis."

Hráči už v začátcích jednání například navrhli snížení svých platů o pět procent. "Vstřícný krok musí udělat i druhá strana," myslí si Václav Prospal.

Jinak má v případě dohody také jasno. "Objednají se letenky, tady si vezmu výstroj a poletím," shrnul. Do zámoří by odcestoval s celou rodinou.Najdete na iDNES.czmobilní verze