Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak čekání na rolbu natáhlo dlouhý zápas

Jeslínek na Růžičku nevyzrál - Chomutovský Jeslínek boleslavského brankáře Růžičku v nájezdech prvního finále 1. ligy nepřekonal. | foto: Josef VostárekMF DNES

26 2008
Mladá Boleslav - Více než tři hodiny se v Mladé Boleslavi čekalo, než byl znám vítěz prvního finále play-off první hokejové ligy. Dramatický zápas ještě natáhla nevídaná pauza mezi prodloužením a samostatnými nájezdy. Rozhodčí žádali úpravu ledu, jenže rolba na led stále nevyjížděla.

Trvalo to deset minut. "Pan Šampalík mi sdělil, že se led před nájezdy nedělá. A já tuhle informaci předal řediteli zimního stadionu," řekl manažer boleslavského klubu Jaromír Šindel.

"Byla tam prodleva, čekalo se, až se vše vysvětlí." Stanislav Šampalík je řídícím pracovníkem pro první ligu. Boleslav se tedy zachovala podle pokynu odpovědného muže.

Soupeř ale za zdržením viděl fintu. "Byl to taktický tah domácích," tvrdil chomutovský kouč Martin Pešout.

"Potřebovali čas na rozchytání náhradního brankáře." Před nájezdy skutečně Šindeláře nahradil Růžička. "Že to byla taktika?" ptal se udiveně boleslavský asistent Leo Gudas.

"No jestli byla, tak se nám povedla," smál se kouč. U plochy však vypadala situace jinak. Domácím trenérům se prodleva nelíbila. Jeden z rozhodčích jim dokonce přivezl knížečku s pravidly a ukazoval, že je úprava ledu nutná.

"Jednou se to dělá, podruhý ne. Nedávno v extralize se zrovna led před nájezdy nedělal," vykládal Leo Gudas.

Rolba nakonec vyjela a Boleslavi přinesla štěstí. Blafáky Šindela a Nouzy jí přinesly vítězství.

. Boleslav – Chomutov 2:1 N

Branky: Handlovský, Šindel - Polanský.

2. zápas dnes od 17.30 v Boleslavi
3. zápas sobota od 17.30 v Chomutově
4. zápas neděle od 17.30 v Chomutově 

 NEDAL. Boleslavský útočník Václav Eiselt střílí v jedné z největších včerejších šancí. Branku však po přihrávce Drábka netrefil. FOTO: MAFA - JOSEF VOSTÁREK

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze