Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak na Hlinku vzpomínají hokejisté

17 2004
Praha - Je to velká ztráta pro český hokej. Tak reagují na tragickou smrt Ivana Hlinky všichni, kdo jej znali. "Byl to vzácný kluk," říká smutně Karel Gut, jeho reprezentační trenér. "Byl idol naší generace," přidal Jaromír Jágr, který pod jeho vedením se spoluhráči vybojoval zlatou olympijskou medaili v Naganu.

Robert Reichel

hokejový útočník

Je mi hrozně. Ještě před čtrnácti dny jsme s Jirkou Šlégrem a Martinem Ručínským seděli u Hlinků na zahradě a grilovali steaky. Pro Litvínov je to děsná rána, vždyť on nás tady učil hrát hokej! co bude s nároďákem? Nevím, nevím. Nevím co mám říct.

Karel Gut

Hlinkův trenér v reprezentaci

Ivan byl vzácný kluk. Nikdy se nevzdával, věčně si držel dobrou náladu, byla s ním legrace. Měli jsme mezi sebou vztah skoro jako táta a syn.

Jaromír Jágr

hokejový útočník

Byl to šok. Obzvlášť, když jsem ho viděl před dvěma dny ve výborné náladě, a on pak zemře cizím zaviněním. Byl to klidový charizmatický člověk. Spousta lidí ho měla ráda. Byl idol naší generace. Hlavně kvůli němu jedu na Světový pohár.

Jiří Šlégr

hokejový obránce

Těžko se o tom mluví, nevím co říct. Umřel nám hokejový táta. Je to obrovská ztráta pro Litvínova a hokej vůbec.

Slavomír Lener

Hlinkův kolega u reprezentace
Ani k tomu nemůžu nic říct, jak je to strašné. Prožil jsem s ním své nejlepší trenérské období. Pořád ještě nevěřím, že je to pravda. Vždyť ještě v neděli jsem s ním byl na golfu.

Josef Augusta

Hlinkův spoluhráč z reprezentace

Je to hrozné pořád tomu nemůžu uvěřit. Byl to můj dlouholetý kamarád, přítel a skvělý člověk, prožili jsme spolu spoustu krásných chvil. Anděl strážný u něho tentokrát nebyl v ten pravý čas.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze