Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak porazit Kanadu? Srdíčkem, tvrdí Barinka

2 2004
Helsinky, Praha - Se zlomeným nosem nastoupil hokejový obránce Michal Barinka do čtvrtfinále juniorského šampionátu proti Slovensku. Na ledě ale jeho zranění nebylo znát. Hrál téměř třicet minut a patřil k nejlepším hráčům českého mužstva. "Dalo se to vydržet. Hlavně, že jsme vyhráli," usmál se urostlý bek týmu Norfolk Admirals v AHL.

Barinka se zranil při utkání proti Finsku, kdy jej zasáhl holí v obličeji útočník Petrell. Zápasy proti Švýcarsku a Kanadě pak vynechal.

Jak jste se na ledě cítil. Limitovalo vás zranění?
Už je to lepší, dalo se to vydržet. Ale každé nedoléčené zranění má na váš výkon vliv. Bylo těžké to udýchat, ale s trenéry jsem se dohodl, že nastoupím, takže jsem to musel zvládnout. Hlavně, že jsme vyhráli.

Slováci ale v utkání dvakrát vedli...
Ze začátku na nás byla patrná nervozita, navíc jsme brzy v oslabení inkasovali. Ve druhé třetině jsme se ale zlepšili, začali jsme Slováky přetlačovat. Aspoň sedmdesát procent času jsme strávili u nich v pásmu a dali jsme góly.

Co bylo podle vás klíčovým momentem utkání?
Určitě rychlý vynrovnávací gól na dva dva. Ten nás odrazil k náporu, z něhož jsme přidali další góly a ve třetí třetině jsme už náskok dokázali pohlídat.

Výkony českého týmu na šampionátu zatím byly rozpačité. Nastartovala vás před čtvrtfinále důležitost utkání?
Jednoznačně. S klukama jsme si řekli, že pokud chceme postoupit do bojů o medaile, musíme vyhrát. Nic jiného nám nezbývá. Dokázali jsme se semknout a vyhrát.

V sobotu vás čeká Kanada. Vy jste kvůli zranění zápas ve skupině nehrál. Sledoval jste utkání? Jak na vás soupeř zapůsobil?
Hrají tradičně hodně důrazný a tvrdý hokej. V týmu navíc mají řadu šikovných hokejistů a porazila nás. Musíme po zápase se Slovenskem dobře zregenerovat a připravit se. Jde o hodně. Kdyby se nám povedl uspět, budeme hrát o zlato.

Kanaďané jsou ale favority šampionátu. Jaký recept by na ně měl platit?
Jednoznačně bojovnost a srdíčko. Hrát na hranici svých možností, dobře bruslit a často střílet.

Působíte v zámoří. Kolik hráčů z týmu soupeře znáte?
Pár kluků, ale vůbec jsme se tady na šampionátu nebavili. Na to nebyl čas ani nálada.Najdete na iDNES.czmobilní verze