Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak první Kometa prohrála s posledním

Robert Kántor | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

12 2008
Jak může skončit zápas posledního s prvním? Třeba také triumfem posledního. A ještě k tomu zaslouženým. Právě tak dopadla ve středu Kometa na ledě Poruby. Nejlepší tým první hokejové ligy prohrál s tím nejhorším 0:2.

"Absolutně jsme to nezvládli. Musím říct, že to nebyla náhodná prohra, Poruba nás přehrávala. Rozhodně to nebyla otázka štěstí," přiznal brněnský obránce Robert Kántor.

Jak mohl favorit, který dosud z třiceti zápasů zůstal bez bodu jedinkrát, tak propadnout? To je hlavolam i pro zkušeného beka. "To je spíš otázka pro trenéry, pro nás hráče je to těžké posoudit. Ale rozhodně jsme se na to nevykašlali," ujišťuje Kántor. "Nešlo nám to."

Tento výsledek je o to záhadnější, že minulý týden Brňané stejného soupeře ve stejné hale hravě přehráli 6:2. "Můžu mluvit jen za sebe, ale k uspokojení a podcenění rozhodně nedošlo. Oni vyměnili trenéra, na výpomoc jim přišli noví hráči a jejich výkon byl diametrálně odlišný," tvrdí Kántor.

"Pro náš výkon to ale samozřejmě není omluva. Zklamali jsme jak naše fanoušky, tak především sami sebe. I pro sázkaře to musel být velký šok."

Brněnští hráči připomínali lajdáky, kteří se vyflákli na písemku a pak u ní propadli. Kometa vůbec poprvé v sezoně nedala ani gól a za Porubou, která předtím prohrála čtyřikrát po sobě, překvapivě zaostávala.

"Všude byli o krok dřív. Rozhodně lépe bruslili, v tom byl nejmarkantnější rozdíl. A když je tým na koni, tak získává i odražené puky avšechno se mu daří," popisuje nejproduktivnější brněnský obránce. "My jsme bojovali až do konce, ale nic nám tam nespadlo, ani žádný náhoďák. Od nikoho nepřišel impulz, který by ostatní zvedl."

Hosté poprvé inkasovali v 7. minutě, podruhé čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. "To byla podpásovka. V sezoně už jsme otočili i daleko horší stavy, jenže teď nám to nešlo. To se prostě někdy stane," říká Kántor.

"Ale v šatně pak nebylo žádné velké řvaní. Každý si uvědomuje, co se stalo. Na druhou stranu to byla naše teprve druhá prohra za nula bodů v sezoně, nedělal bych z toho tragédii. Důležité je, aby se to hodně dlouho neopakovalo."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze