Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak roztomilé děti Saku Koiva bavily novináře

Saku Koivu s dcerou Ilonou a synem Aatosem | foto: iDNES.cz

18 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejový útočník Saku Koivu vykládal o tom, jak bylo skvělé zahrát si poprvé v kariéře se svým bratrem, a ten se náhle objevil za jeho zády. Přivedl dvě roztomilé děti, malou dcerku se synem. Už to bez táty nemohli vydržet...

Koivu vzal každého potomka do jedné ruky a ani u toho nepřestal mluvit.

Bylo chvíli po zápase o třetí místo se Švédskem, ve kterém Finové vybojovali na světovém šampionátu bronzové medaile, a atmosféra v mix zóně se rázem rozptýlila.

Koivův synek Aatos vzal jednomu z novinářů diktafon z ruky. Zaujalo ho červené světélko, které značilo, že právě nahrává.

"Zahrát si bratrem v jednom útoku pro mě byla skvělá zkušenost. Už jenom proto, že se něco podobného nemusí nikdy opakovat, jelikož je mezi náma devítiletý věkový rozdíl. Mám radost," říkal Koivu a ani si toho nevšiml.

Saku KoivuUpozornil ho až smích žurnalistů. Ten, kterému diktafon patřil, si ho od malého Aatose po chvíli opatrně vzal zpátky a hokejista na syna promluvil ve finštině. Co říkal však nebylo těžké odhadnout.

To už zbystřili fotografové a málem se poprali, aby mezi desítkami lidí pořídili co nejlepší snímek.

Koivu je v Quebeku populární, hraje totiž za Montreal Canadiens, což je jediný zástupce kanadské provincie Quebec v NHL. Za Finsko hrál na mistrovství od osmifinálové skupiny, dřív nemohl, protože s klubem bojoval ve Stanley Cupu.

A ačkoli nebyl moc produktivní - v šesti zápasech získal jen tři body - byl klíčovou postavou Finů. V prodloužení čtvrtfinálového duelu s Američany například nahrál na vítěznou branku.

V prvním útoku dělal centra ještě slavnějšímu Selännemu a na levém křídle doplňoval kapitána Peltonena.

Švédsko - Finsko: Finové se radují z gólu v zápase o bronzAž od šesté minuty zápasu o třetí místo. Mužstvu se nedařilo a trenér Shedden prohodil Peltonena za bratra Mikka. Změna prospěla a Finsko brzy vstřelilo dva góly.

"Po prohře s Ruskem v semifinále jsme byli zklamaní a byla otázkou, jestli se dobře připravíme na bitvu o bronz. Nakonec jsme si řekli, že medaile je pořád medaile, a i když není zlatá, nevyhrává se každý den. Navíc tenhle zápas sledovalo u nás doma hodně lidí a hráli jsme proti Švédsku. S ním jsme prohrát rozhodně nechtěli," popisoval Koivu.

"Uspěli jsme a fanoušci jsou šťastní. Dost jich přiletělo i do Kanady a vytvořili tu skvělou atmosféru. Cítili jsme, že za náma stojí."Najdete na iDNES.czmobilní verze