Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak ruský kouč přišel o olympiádu

8 2001
Zlín - Hokejista Michal Sýkora udiveně zíral na led, kde zrovna ruský trenér Boris Michajlov od plic křičel na své hráče. "Jen jim dej!" pronesl divák Sýkora pobaveně. Z Michajlova, šedovlasého muže v teplákové soupravě a s čepicí na hlavě, vyzařovala autorita. Jenže právě kvůli momentům, kdy se projevuje až příliš, možná nebude trénovat Rusko na olympiádě. Na konci srpna byl jako trenér ruského olympijského týmu jmenován Vjačeslav Fetisov, legendární hokejista a asistent trenéra v New Jersey. A rozhodně větší demokrat než Michajlov.
Byl to Michajlov, který měl Rusko na olympiádě vést. Dokonce kvůli tomu letos v lednu po třech letech přestal trénovat CSKA Moskva.

Ruské mužstvo převzal poté, co zklamalo na šampionátu 2000 v Petrohradě, ačkoliv bylo plné hvězd ze zámoří, a začal pracovat s hokejisty z Evropy.

Útočníka Sergeje Fjodorova z Detroitu, ruskou hvězdu, Michajlov nezařadil mezi první osmičku pro olympiádu a jízlivě poznamenal: "Možná bych se mohl zeptat jeho přítelkyně Anny Kurnikovové, jestli bude moci hrát." Jenže nakonec právě na svůj odpor k NHL doplatil. Neodolal hráčské vzpouře, kterou proti němu vyvolala velká skupina ruských hokejistů v NHL. O olympiádě však nechce slyšet. Žádost o rozhovor odmítl: "Nět!"
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze