Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se hraje třetinu bez brankáře? Moc zle, byť v zápase o nic nejde

Sokolov mohl protočit dva brankáře, Táboru se jediný gólman zranil... | foto: Martin Stolař, MAFRA

14 2015
Nepovedený závěr jinak povedené sezony. Hokejisté Tábora v posledním zápase kvalifikace o první ligu prohráli v Sokolově 3:16. Poslední třetinu totiž odehráli bez brankáře v šesti hráčích v poli.

V závěru druhé třetiny se táborským Kohoutům zranil brankář Klestil. Náhradního neměli. Dvacetiminutová power-play tak skončila deseti zásahy v jejich síti. Vzhledem k tomu, že tým už od začátku zápasu nastoupil v deseti hráčích, neměl trenér Tomáš Matušík, koho by převlékl do brankářské výstroje.

Jeho tým totiž původně plánoval, že by do Sokolova vůbec nejel. Díky pátečnímu vítězství Přerova a jeho postupu o soutěž výš už totiž nebylo ani o co hrát.

„Chtěli jsme udělat to, co jeden z našich soupeřů v minulosti. Nepřijel a dostal pokutu šest tisíc. My jsme přitom byli na zápas připravení, chtěli jsme se rozloučit s fanoušky. V sobotu nám ale přišlo ze svazu, že by ta pokuta byla 50 tisíc korun. Tak jsme narychlo sehnali hráče, co mohli, a jeli jsme,“ vysvětloval ještě v pondělí hodně rozladěný trenér táborských Kohoutů.

A dodal, že některé hráče vyřadilo zranění, jiní už byli domluvení v zaměstnání. „Kdyby ještě bylo o co hrát, tak bychom hráče zmobilizovali. Takhle už jsme je nechtěli přetěžovat.“

Fotogalerie

„Už jsme ani neměli sobotní trénink. Vedení nám řeklo, že do Sokolova nepojedeme. Pak najednou přišel telefon od trenéra,“ popisoval brankář Tomáš Klestil, jenž si hned v první třetině obnovil zranění třísla, které ho trápilo během play-off, ale chytal dál. „Na konci druhé třetiny do mě najel hráč, i když se asi souboji mohl vyhnout. Už to dál nešlo,“ popsal Tomáš Klestil.

Poslední třetinu neviděl. Strávil ji v kabině. „Ale kluci říkali, že i když soupeře žádali, aby se to dohrálo nějak důstojně, tak jim puky létaly kolem hlav a soupeř pálil golfáky od modré i od červené,“ uvedl Klestil.

Za Sokolov se do prázdné táborské branky trefil dokonce i brankář Honzík, ale ani vysoké vítězství domácích nezměnilo nic na tom, že jim stejně jako loni o kousek uteče vysněný postup, který si díky pátečnímu vítězství v na západě Čech zajistil v loterii závěrečných nájezdů Přerov.

„Dopadlo to jako přes kopírák, je to vždycky jeden zápas. Letos se to v Táboře nepovedlo a to nás stálo postup,“ ulevil si sokolovský brankář Petr Hruška. Tábor totiž rozhodl také o osudu celé kvalifikace. Proti Přerovu sice Sokolov uhrál čtyři body, v Táboře ovšem Baník narozdíl od vítěze kvalifikace prohrál.Najdete na iDNES.czmobilní verze