Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se Hudlerova babička vydala na NHL

11 2003
Detroit - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Drobná paní v zeleném svetříku se zády přitiskla ke stěně ochozu v Joe Louis Areně. Rozhlédla se po prázdném hledišti, trochu ustrašeně zvedla oči ke stropu detroitské hokejové katedrály a hlesla: "Je to tady všechno nějaké veliké!"

V širém světě zřejmě nevypátráte oddanější fanynku centra Jiřího Hudlera, než je jeho babička Věra. Pečlivě docházela na extraligové zápasy do Vsetína, kde sedávala v místnosti pro novináře.

Vnuka doprovodila do Švýcarska na šampionát osmnáctiletých. V červnu 2002 se s ním vydala na draft do Toronta. V úterý podstoupila dvaasedmdesátiletá dáma cestu přes Atlantik podruhé. Aby viděla „Jiříčkovu“ premiéru v NHL.

"Ani jsem se nebála," tvrdila. "Už jsem věděla, co mě čeká." Jenže když ve čtvrtek se synem, otcem mladého útočníka, sledovala rozbruslení týmu Detroit Red Wings, už tušila, že rodinná naděje večer proti Los Angeles nenastoupí.

Bez ohledu na návštěvu z Valašska kouč Dave Lewis rozhodl, že se Hudler tentokrát ještě bude jenom dívat. Paní Věra ho při utkání NHL asi přece spatří. V Detroitu zůstane několik týdnů.

Až se Hudler junior nastěhuje do pronajatého apartmánu, ona se chopí kuchyňského náčiní a připraví mu něco dobrého k jídlu, pravděpodobně oblíbené kuřecí maso. "Ale nejdřív mi musí pořídit nějaké hrnce," poznamenala.

Zatím přebývá se synem, vnukem a jeho přítelkyní Agátou v hotelu Marriott v centru Detroitu. Agáta, dcera herečky Veroniky Žilkové, o ni pečovala během úmorného letu Praha - New York Detroit.

"Ona totiž na rozdíl ode mne umí anglicky!" poznamenala babička Věra. Přiznává, že o „svého chlapce“ má strach. Nejvíc se vyděsila, když si před lety při hostování v Havířově natloukl o mantinel a pochroumal si páteř. "To jsem málem omdlela," vzpomněla si.

Jak známou osobou je mezi hokejisty, ukázal ve čtvrtek při rozcvičce slovenský obránce Martin Štrbák. Než vstoupil na led s týmem Los Angeles Kings, usilovně jí mával ze střídačky vzhůru na tribunu.

"Jo jo, pamatuju si ho ze Vsetína, i když těch hráčů je spousta," řekla Hudlerova babička. Hokejové dění sleduje velmi pozorně. Výsledky přípravných utkání denně kontrolovala na teletextu a doufá, že jí rodina zařídí zavedení kanálu Galaxie Sport, aby měla NHL pod kontrolou i doma, v Česku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze