Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se Šperl stal píseckým trenérem

21 2004
Písek - Šel pomoci jako asistent, ale ze dne na den na sebe musel vzít veškerou zodpovědnost. Miroslav Šperl vede krátce písecké hokejisty jako hlavní trenér. Situaci vzal s nadhledem. Na utkání s Chomutovem rozebral hru hostů u videa a potom všechno přednesl svému mužstvu. „Chomutov byl na videu celkem snadno čitelný,“ vysvětloval po utkání.

„Hrál přesně to, o čem naši hráči věděli.“ Jenže mu jeho svěřenci připravili i těžké chvilky. Několik brejků soupeře bylo úplně zbytečných.

„Někdy se náš hráč zbytečně zakouká, nesleduje hru kolem sebe,“ vidí příčiny trenér Šperl. „A hned ve třetí minutě z toho byl první samostatný nájezd a za minutu i první gól hostů.“ Jedním z problémů píseckého týmu se zdají být začátky jednotlivých třetin. Proti Chomutovu dostal Písek gól v úvodu první i třetí části.

Když se hra jeho svěřenců začala rozpadat, vzal si ve 47. minutě raději time-out. „Byla tam tři čtyři střídání, kdy hráči přestali plnit všechny pokyny,“ vysvětloval.

„Každý tam jezdil, kde chtěl, a byla tam spousta chyb. Chtěli jsme hru uklidnit a vrátit se k tomu, co jsme chtěli hrát.“ Záměr vyšel, převaha Chomutova se vytratila.

Při utkání byl na střídačce na všechno sám. „Dnes už jsou u týmu i tři trenéři,“ poznamenal. „Když je na střídačce někdo sám, musí sem tam něco ošvindlovat,“ přiznává.

„Nikdo není takový génius, aby stačil sledovat svoje mužstvo i soupeře.“ Kdyby měl kolegu, rozdělili by si povinnosti a jeden z nich by sledoval, kudy se třeba protivník dostává dopředu.

„Takhle koukáte, aby se nezapomnělo střídat,“ připomněl další starost.

„I když se to z tribuny kolikrát nezdá, na střídačce je ten frmol docela dost veliký.“ Když k mužstvu přišel, byl na třech trénincích a najednou měl všechno na starosti. „Co jsem si vzal zápisy, viděl jsem, že dost prohráváme třetí třetiny,“ všiml si dalšího problému píseckého týmu.

Je tedy na čem zapracovat, aby se písecký tým ještě více zvedl. „Ale to o vánoční přestávce udělají všichni,“ řekl kouč. Chce, aby se doléčili ostatní hráči. Aby byly připravené čtyři kompletní pětky.

Bral by i jednoho zkušeného obránce, který by odehrál přesilové hry a usměrnil ostatní spoluhráče. „I výkonnost mladých hráčů vedle zkušených stoupá.“ Moc dobře ví, že pádem Českých Budějovic do I. ligy přišel Písek o možnost zajistit si více hráčů na střídavý start. Z I. ligy do I. ligy to není možné. „Písek na sestup Budějovic doplatil,“ shrnul.

Chce hráčům ukázat, kde dělají chyby, a chce, aby za ně nesli zodpovědnost.

„Chyb je v naší hře moc,“ ví své. „Směrem dopředu není naše mužstvo špatné,“ přemítal. „Ale směrem dozadu, a není to jen věc obránců, se naše hra musí zlepšit.“ Nemyslí si, že by bylo dobré, aby si tým bral na výpomoc hráče ze druhé ligy. Kvůli možnosti, že Písek přece jen bude hrát baráž.

„Nemůžeme obehrávat hráče, kteří potom proti nám budou hrát v baráži,“ míní Miroslav Šperl. Má připravené podněty, kde u mužstva pokračovat.

Brzy má k týmu přijít nový kouč.Témata: Chomutov, Baráž

Najdete na iDNES.czmobilní verze