Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se vyvíjel případ napadení protihráče

30 2003
Praha - Národní hrdina, kandidát na prezidenta, nebo spíš namyšlená hvězda, která se neumí chovat? Fanoušci hokejového brankáře Dominik Haška začali pochybovat. Stačil jediný den, v němž Hašek napadl při sportu soupeře. Jak se případ vyvíjel?

18. května - Hašek nedohrál zápas v hokeji na kolečkových bruslích - surově napadl protihráče Martina Šílu a byl vyloučen do konce zápasu. Zraněný byl převezen do nemocnice s otřesem mozku.

Policie prověřuje, zda gólman Hašek nespáchal trestný čin ublížení na zdraví, za což by mu hrozily až dva roky vězení.

19. května - Hledá se videozáznam z utkání, zástupci Haškova klubu popřeli, že by na něm byl zákrok vidět.

20. května - Šíla propuštěn z nemocnice, léčí se doma v Pardubicích, Hašek ho navštívil, od té doby se Šíla vyhýbá novinářům. V pracovní neschopnosti zůstal osm dnů.

30. května - Hašek uspořádal tiskovou konferenci, na níž prohlásil: "Byl to běžný zákrok, na Šílu jsem spadl, hokejkou jsem ho nepraštil."

3. června - Svědkové události se shodují, že Hašek lže. "Byl to zákeřný zákrok. Hašek srazil Šílu zezadu a opakovaně ho udeřil hokejkou do hlavy," sdělil rozhodčí zápasu Tomáš Würtherle.

4. června - Disciplinární komise svazu in-line hokeje Haška potrestala zákazem činnosti na rok a pokutou dva tisíce korun.

13. června - Policie zahájila trestní stíhání, Hašek byl obviněn z trestného činu úmyslného ublížení na zdraví.

8. července - Hašek ohlašuje po roce návrat do NHL.

24. července - Policie uzavřela případ Hašek. Ve spisu policejní rada navrhuje obžalobu za pokus o těžké ublížení na zdraví, za což by Haškovi hrozilo až osm let vězení.

8. srpna - Okresní státní zástupkyně Lenka Strnadová trestní stíhání zastavila.
Přitom ještě dva měsíce předtím MF DNES řekla: "U Haška se určitě jedná o úmyslný trestný čin, nedá se dopředu vyloučit pokus o těžké ublížení na zdraví." 9. října - Detroit vítězí při Haškově obnovené premiéře v NHL.

29. října - Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová nařídila, aby se státní zastupitelství v Pardubicích kauzou opět zabývalo.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze