Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se zbavit Jágra? To teď trápí Washington

22 2003
Praha, Nashville - Jako nechtěné dítě, které se snaží rozvedená matka vnutit otci a naopak, si musí v těchto dnech připadat Jaromír Jágr. Nejdražší hokejový klenot NHL, který v uplynulé sezoně opět ztratil něco ze svého bývalého lesku, je předmětem jednání mezi manažery New York Rangers a Washingtonu, kde hledají cesty, jak se drahého útočníka zbavit. "Manažeři občas zavolají, ale moc o tom, co se děje, nevíme," uvedl Jágrův důvěrník Marián Jelínek, pod jehož vedením se české křídlo připravuje na novou sezonu.

Na draftu v Nashvillu se obvykle všechno točí okolo mladých talentů, které získávají kluby svými výběry v devíti kolech. Manažer washingtonského týmu George McPhee má ale jiné starosti. V hlavě mu leží jediné jméno: Jaromír Jágr.

Majitel mužstva Ted Leonsis přechází na úsporný program, protože kvůli nezájmu diváků a neschopnosti týmu dostat se do vyšších pater play-off klub prodělává.

A Jágr, kterého před dvěma lety s velkou pýchou přivedl z Pittsburghu a loni podepsal novou smlouvu, se teď pro něj kvůli kontraktu na 55 milionů dolarů za pět let zdá být moc velkým soustem.

Spekulace o možné výměně tak plní sportovní stránky amerických deníků. Třeba Washington Post chrlí denně články, které tvrdí: "Jágr by mohl být vyměněn už dnes." Komentátor listu New York Post zase prohlašuje: "Ten trejd je jen čistá fikce."

Samotní manažeři o průběhu jednání před novináři mlčí:" No comment," říkají shodně Glen Sather z Rangers i washingtonský George McPhee.

Uvítají tedy fanoušci ve slavné Madison Square Garden číslo 68 mezi plejádou slavných, ale dosud týmově neúspěšných hokejistů? Těžko předvídat, jak to nakonec dopadne. Tady jsou možné varianty výsledků probíhajících jednání:

1. Jágr za Bureho a (nebo) Lindrose. Tenhle případ by se líbil Rangers, kteří by se mohli chtít zbavit hráče, jenž stejně jako Jágr zaostává za svými výkony z konce devadesátých let, a hvězdě, která by mohla být novým impulzem, by platili jen o něco víc, než třeba Buremu, jenž pobírá v New Yorku deset milionů dolarů za rok.

2. Jágr za mladší hráče. Washington by rád získal levnější náhradu, než jakou by představoval Bure. Stojí o mladší, perspektivní hokejisty, kteří nemají mnohamilonové kontrakty. Podobných hráčů ale přestárlí Rangers moc nemají, vedle útočníka Lundmarka sem patří třeba český zadák Aleš Píša. V případě, že by Rangers na podobnou nabídku přistoupili, musel by pravděpodobně Washington platit newyorskému klubu část z vysokého kontraktu české hvězdy.

3. Jágr nebude vyměněn. McPhee se s manažerem Rangers Satherem nedohodne a Jágr zůstane ve Washingtonu. Tuhle možnost by nejspíš uvítal i sám hráč, který se nyní připravuje v Česku na novou sezonu. Jak prohlásil před pár týdny po návratu do Prahy: "Dva roky jsem si zvykal v novém působišti a teď bych se měl zase stěhovat?"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze