Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak si žije Pavel Bure

15 2001
Moskva - Vede život celebrity. Navštěvuje párty pro VIP, prominentní osoby. Média pitvají jeho vztahy, dívky ho loví s neskutečnou vervou. Pavel Bure je mladý, hezký, populární a bohatý. V tom se podobá Jaromíru Jágrovi. Sbalit Bureho je pro ruskou ženu něco jako pro hokejistu vyhrát Stanley Cup. O někdejším románku s tenistkou Annou Kurnikovovou se pořád píše a mluví.

V Moskvě se ví, že jedinečný útočník bydlí v komfortním apartmánu na známé třídě zvané Komsomolskij prospekt.

Vlastní též dům kdesi za městem. V současnosti má přítelkyni, která je snad klonem "božské Anny". Je jí šestnáct, pěstuje si image Lolity. Nosí stejně dlouhé vlasy, totožné blond barvy. A ke svému pokladu se bez ustání tulí. Nenechá si ho přece pláchnout.

Buremu se v ruské metropoli neřekne jinak než důvěrně Páša. Udělat s ním rozhovor? "Zeptám se," říká jakýsi tiskový mluvčí z hokejových kruhů klubu Spartak. "Deset minut? To nemáte šanci!" Hvězda se nakonec chová přístupně. Ovšem dostat se k ní není snadné.

Při uvítání Jaromíra Jágra na letišti před charitativním utkáním pro hokejové vysloužilce se na Bureho lepí urostlý muž. Chodí snad jen půl kroku za ním. Tmavý oblek, krátký sestřih, sluchátko od vysílačky v uchu. "Páša" proti němu vypadá jako klučina. Říká mu pomocník. Takový mohutný chlap se v Moskvě vždycky hodí.

Na tiskové konferenci vedle Jágra sedí jako zařezaný. S utaženou kravatou, napřímený, zrak zabodnutý do země. Mluví dost strojeně, kdežto Jágr uvolněně vtipkuje. Jakmile se vypnou kamery, kapku roztaje. Požvykuje, občas se usměje.

Dokonce se říkalo, že na českého soka trochu žárlí. Obírá ho o prý o výsostné postavení. Na večírku v luxusní restauraci Metropol ovšem s Jágrem nadšeně klábosí, oslovuje ho familiérně "Yags". Při rámusící disko hudbě si šeptají a chechtají se. Až se blonďatá přítelkyně trochu uraženě podívá.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze