Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak slavná Dukla bojuje v zapomnění

12 2004
Jihlava - Nejslavnější český hokejový klub, proslulý i daleko za hranicemi země, znovu útočí. Dukla Jihlava, bojující už pátým rokem ve druhé nejvyšší soutěži, vede tabulku 1. ligy. Kupodivu se s návratem mezi celostátní elitu na Vysočině zatím příliš nepočítá.

K postupu chybějí Jihlavě zejména finance. Klub má sice jeden z nejvyšších rozpočtů v 1. lize, okolo 23 milionů ročně, jenže v extralize se i v nejchudších týmech točí dvojnásobné peníze.

Kdysi vojenský tým už dávno netáhnou mladí vojáci základní služby, kteří byli takřka zadarmo, ale veteráni: pětatřicetiletý Petr Kaňkovský, který letos pomáhal i extraligovým Českým Budějovicím, a kapitán Oldřich Bakus.

Současný tým trenérů Petra Fialy a Petra Vlka s chutí útočí, ale současně dostává až zbytečně mnoho gólů. Mohou za to nejistí mladí zadáci a nezkušení gólmani.

Od roku 1999, kdy Dukla sestoupila, klub funguje hlavně díky jihlavské radnici, jež je stoprocentním vlastníkem a každý rok plní pokladnu zhruba jedenácti miliony korun.

Bez pomoci města by se v Jihlavě na pronajatém stadionu už hokej nehrál.

Nejtěžší krizí prošel tým před startem loňské sezony. Odchod sponzorů v kombinaci se ztrátou hlavního sponzora 1. ligy znamenal manko devět milionů korun.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze