Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak zapomnětlivý rolbař ´uklízel´ hřiště

Rolba, ilustrační foto | foto: Michal SváčekMF DNES

11 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Diváci v hledišti netrpělivě bučeli, ale čeští hokejisté na střídačce se spíš uculovali. Rozesmál je quebecký rolbař, který před samostatnými nájezdy, jež měly rozhodnout o výsledku zápasu s Běloruskem, zapomněl vysypat sníh.

A místo toho, aby hrací plochu upravil, zanechal na ní ještě větší nepořádek, než jaký na ní před jeho příjezdem byl.

"To bylo hezké," komentoval veselé extenpore Patrik Eliáš. "Nejlepší bylo, že se nechtěl vzdát a pořád jezdil. Myslel si, chudák, že to nabere."

Z rolby se ale místo toho sypala jedna hrouda sněhu za druhou. Její řidič jel přesto dál. Až za sebou na druhé straně kluziště nechal hromadu na tři sněhuláky. V tu chvíli už byli diváci v hledišti roztrpčení a začali pískat.

Zmatenému rolbaři ale nedošlo, že bude nejlepší odjet ze scény. Místo toho šlápl na plyn a dál se zběsile pokoušel o nápravu.

"Ten pán vypadal, že je hodně bez formy," smál se Radim Vrbata. "Ale měl to hodně těžké, protože na něj lidi bučeli," omlouval ho.

"Je to ostuda. Ten člověk neplnil svou pracovní povinnost. Tak mu napišme tečku, že nemá prémie a příště ať ten sníh vysype," vykládal trenér Alois Hadamczik, který se divil, že se něco takového může přihodit na mistrovství světa. "A ještě v Kanadě."

Rolbař zajel do útrob stadionu, až když situace nabyla komických rozměrů. Teprve pak na hřiště vyjel náhradní stroj.

"V mládí jsem něco podobného párkrát zažil. Dokonce si pamatuju, že z rolby jednou vypustili horkou vodu a v ledu byla díra. To je pak průšvih," vzpomínal Eliáš.

Že by se to stalo v jeho rodné Třebíči, kde s hokejem začínal? "To si nepamatuju, ale v Třebíči určitě ne, tam něco takového nehrozí," poznamenal naoko s vážnou tváří.Najdete na iDNES.czmobilní verze