Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak zpíval Michal David a hokejisté se škádlili

7 2004
Stockholm - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Sotva v pondělí vešel hokejista Milan Hejduk do reprezentační kabiny, spustil na dalšího útočníka Jaromíra Jágra: "Super trénink, Jardo! Šlo ti to!" Jágr si sundával brusle a pohotově opáčil: "No dyť tys byl hned druhej nejlepší!" A rozesmátý Hejduk se otázal: "Díky, co piješ?"

Kouč Růžička o úterním čtvrfinále Světového poháru proti Švédsku mluvil jako o zápase roku. Sám prý při něm z nervozity překoná obvyklou spotřebu dvou balíčků žvýkaček.

"Ale nechci, aby byli kluci nějak svázaní nebo přemotivovaní," řekl.

Pravda, po pondělním tréninku ve stockholmské Globen Areně byste se stresu v české šatně nedopátrali.

"Nejsem už dítě mejdanů!" halekal z přehrávače jeden z pradávných hitů Michala Davida. "Nám to na něj vždycky šlo," vysvětlil kapitán Robert Reichel.

Hokejisté jsou kasta pověrčivá. Davidovy songy poslouchali při vítězné olympiádě v Naganu a od té doby na ně nedají dopustit.

Třiatřicetiletý bek Šlégr na ledě zdárně dokončil test nataženého úponu v oblasti třísel. Posadil se na lavici a prohlásil: "Jak mi je? Skvěle. Cejtím se jako mladej sokol!" Shodil ze sebe výstroj a odhalil tak bandáže, jež mu stahovaly stehno.

"Guma, ty seš vomotanej jako balík slámy!" utahoval si z něj šprýmař Jágr.

V pátek po výhře nad Německem v Praze tvrdil, že si s centrem Dopitou oba vzali puk na památku, neboť to možná byla jejich poslední domácí partie za reprezentaci. "To máte od Jardy? Nesmíte všemu věřit," řekl Jiří Dopita. "Nic jsem si nebral!"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze