Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jako první z celků z Vysočiny začne s přípravou Jihlava

Jihlava - Vrchlabí - Momentka z utkání Jihlava - Vrchlabí. | foto: Anna VavríkováMF DNES

21 2008
Všichni tři prvoligoví hokejoví zástupci kraje Vysočina zahájí tento týden poslední fázi přípravy na sezonu 2008/2009. Ze všech nejdřív se sejdou hráči Dukly Jihlava, svým trenérům se budou hlásit už zítra. "První týden ještě věnujeme přípravě na suchu," prozradil jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban.

Jen o den později si poprvé přepočítá své svěřence po dovolené kouč Horácké Slavie Třebíč Kamil Pokorný. "Během středy a čtvrtka dofasují hráči výstroj a v neděli vyjedeme na led," nahlásil trenér. "Ještě předtím si ale dáme tři dny protažení a možná i nějaký výběh. Kluci se musejí dát po tom volnu trochu do kupy," dodal.

S třebíčským týmem se bude hned od začátku připravovat také nová brankářská posila – Jakub Lev. "A ještě jsem v kontaktu s jedním obráncem, ale jeho jméno vám řeknu až ve středu. Zatím nevím jistě, jestli dorazí," prohlásil Pokorný.

Údajně má jít o beka, který hrál v minulé sezoně druhou hokejovou ligu. "Hodně o něj stojím. On má ale svoji práci a není vůbec jisté, jestli se domluvíme," krčil rameny trenér a sportovní manažer Horácké Slavie v jedné osobě.

Informace o tom, že by se některý z jeho svěřenců neměl středečního setkání zúčastnit prý nemá. "Nikdo se mi zatím neomlouval. Věřím, že jsou všichni kluci v pořádku a že se těší. Tak jako já," usmíval se Pokorný.

Jako poslední se z trojlístku týmů z Vysočiny vrhnou do závěrečné části přípravy havlíčkobrodští Rebelové. Ti se poprvé sejdou v Kotlině v neděli 27. července a hned vyjedou na led.

"Loni jsme začínali zrovna tak a sezona pak byla úspěšná. Nebyl tudíž důvod to měnit," uvedl trenér brodského týmu Petr Novák.

. Plán přípravných zápasů

HC DUKLA JIHLAVA
HC Rebel Havlíčkův Brod (7. 8.)
HC Chrudim (12. 8.)
HC Berounští Medvědi (14. 8.)
Neuchatel Sports (19. 8.)
SK Horácká Slavia Třebíč (27.8.)
pozn.: začátky všech utkání v 18:30

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
Technika Brno (5. 8.)
Hokej Šumperk 2003 (12. 8.)
HC Klagenfurt (21. 8.)
HC Dukla Jihlava (29. 8.)
HC Rebel Havlíčkův Brod (2. 9.)
pozn.: začátky všech utkání v 18:00

HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD
HC Slavia Praha (5. 8.)
HC Tábor ( 12. 8.)
Horácká Slavia Třebíč (19. 8.)
Neuchatel Sports (20. 8.)
HC Dukla Jihlava (28. 8.)
HC Chrudim (4. 9.)
vše od 18:00

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze