Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo by nechtěl hrát na olympiádě, říká Kindl. Bek, který má šanci

Jakub Kindl v zápase pod širým nebem, který sledovalo téměř 106 tisíc diváků | foto: AP

3 2014
Na Nový rok si zahrál NHL Winter Classic před téměř 106 tisíci diváky, ale vnitřně touží ještě po jednom nezapomenutelném zážitku - olympiádě v Soči. Už brzy se hokejový obránce Jakub Kindl dozví, jestli se vejde do nominace reprezentačního kouče Aloise Hadamczika.

Česko tolik beků na výběr nemá, navíc jich je pár zraněných, takže šanci máte, co říkáte?
Já nevím, nechtěl bych to obšírněji komentovat. Ani pořádně netuším, kdy se zveřejní konečná nominace. Dál se budu soustředit na svou hru a jestli dostanu šanci, to už je druhá věc.

Asi byste do Sočí rád, ne?
Samozřejmě, kdo by nechtěl hrát na olympiádě...

Kouč nominaci oznámí v pondělí, jste nervózní?
Byl by to takový hezký novoroční dárek. Uvidíme, co se stane. Jestli pojedu, bude to super. Pokud to nevyjde, tak si odpočinu a pořádně se připravím na zbytek sezony v NHL. Nechci si z toho dělat hlavu. Jsem připravený na obě varianty.

Pokud se podíváte na své výkony - odpovídají olympijské nominaci?
Sezona je zatím taková nahoru, dolů. Začátek jsme s Detroitem měli slušný, pak jsme zase prohráli pár zápasů - je to jak na horské dráze. NHL je strašně vyrovnaná soutěž a týmy jsou v tabulce namačkané na sobě.

Na druhou stranu je pro vás příjemné, že jste ve Východní konferenci, že?
Je to změna, velké plus je, že máme míň cestování. I soupeři jsou jiní, tolik se neznáme. Sezona je tak dlouhá, že je nám jedno, jestli skončíme druzí, nebo osmí. Hlavně, abychom se dostali do play-off.

Máte místo v sestavě Detroitu, zahrál jste si pod širým nebem, můžete jet na olympiádu. Je to neobvyklá sezona?
Nestěžuju si. Winter Classic byl zážitek, na který budu pamatovat do konce života, protože hrát před víc jak 100 tisíci diváky se povede jednou za kariéru.

Jak se vám hrálo v minus 11 stupních?
Zima se snést ještě dala, ale trápilo mě něco jiného. Led by kvalitní, ale hned na něm bylo strašně moc sněhu, takže ho museli každé tři čtyři minuty odhrabávat. To bylo nejtěžší.

Dal se tedy předvést maximální výkon?
Myslím, že jsme nehráli špatně, bylo to dobré od nás i od Toronta. A i výsledkově to bylo pro lidi napínavé, mohlo zápas skončit jakkoli. Škoda nájezdů, ve kterých se nás nedrželo tolik štěstí.Najdete na iDNES.czmobilní verze