Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nakládal: Odchod kluků do NHL nebude pro Lva takové oslabení

Ještě v dresu Spartaku Moskva proti Lvu. Teď už Jakub Nakládal (vpravo) hraje za Pražany | foto: ČTK

7 2013
Příjemné změny potkaly v posledních dnech reprezentačního obránce Jakuba Nakládala. Přesun z trápícího se Spartaku do o play-off rvoucího se Lva kvituje pětadvacetiletý zadák s povděkem. "V první moment jsem měl smíšené pocity, ale nakonec jsem rád," říká muž, který odehrál v novém celku v neděli první zápas.

Jak hodnotíte první utkání v novém působišti?
Je parádní, že jsme to odehráli s nulou, i když 1:0 zrovna moc dobře nezní. Hlavní jsou však tří body. Každý si asi myslel, když Jekatěrinburg je poslední, že je smáznem 5:0. Oni už na Slovanu hráli výborně a znovu to potvrdili. Hrají beztarostný hokej, o nic jim nejde, to je vždycky nepříjemné pro soupeře. 

Zaznamenal jste už první změny v herním systéma Lva a vašeho bývalého týmu?
Je to rozdíl. Tady se hodně dodržuje systém, který je dopředu daný. Nemyslím to tak, že ve Spartaku by nedodržovaly pokyny. Tady je znát, že je tu je půlka hráčů z české a slovenské reprezentace.

Jak se vám hrálo v obnovené spolupráci s Ondřejem Němcem?
S Ondrou jsme spolu hráli na mistrovství světa a docela nám to klapalo. Dneska jsme na to jen navázali.

Ve Spartaku Moskva se vám moc nedařilo. Myslíte, že přesun do Prahy vám herně pomůže?
Uvědomoval jsem si, že jsem měl patřit k lídrům týmu. Nedávali jsem góly. Dokonce jsme vytvořili nový rekord KHL, když jsme pět zápasů po sobě nedali vůbec branku. V tomhle to bylo těžké sbírat body, ale to neříkám jako nějakou výmluvu. Zase na druhou stranu, tady je ten tým výborný a myslím si, že by to pro mě mohlo znamenat právě v bodovém ohledu posun k lepšímu.

Myslíte si, že odliv hráčů zpět do NHL hodně uškodí pražskému Lvu.
Nemyslím si, že by to uškodilo Lvu nějak výrazně. Všichni tři, co odchází, jsou samozřejmě výjimečný hráči. Na druhou stranu se s tím muselo počítat, kdykoliv se mohli dohodnout. Navíc jiným týmum odejde také řada hvězd.

Máte je kým nahradit?
Tady je velká řada hráčů, kteří mají velkou kvalitu a hodně zkušeností. Každý se bude chtít vyšvihnout, aby povyrostla jeho role v týmu.

Řešili jste to ráno v kabině, jestli hráči z NHL ještě nastoupí do zápasu?
Ráno jsme se o tom bavili. Kluci jasně řekli, pokud se dohodnout, tak nejspíš nebudou moci nenastoupit. Volali jim z klubu, že už si nepřejí, aby nastoupili. Tak nebylo, co řešit.

Jak myslíte, že zvládnete následující tři těžká domácích zápasy?
Samozřejmě bychom rádi získali maximální počet bodů. Slovan je hodně nepřijemný soupeř, hraje dobře dozadu. Nebude to vůbec lehké. Magnitogorsk zřejmě přijede už bez Malkina s Gončarem. Co si budeme nalhávat, to je pro nás obrovská výhoda. Režirovali jim všechny přesilovky celé dvě minuty. Když jsem proti nim hrál se Spartakem, tak nám dali snad pět branek z přesilovek. Hlavní je však, jak budeme hrát my.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze