Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Voráček: Nehraju špatně. Věřím, že se na olympiádu do Soči dostanu

2 2013
Zdaleka to není ten Jakub Voráček, který v minulé sezoně sázel góly a sbíral téměř jeden kanadský bod na zápas. Přesto tenhle vysoký a robustní hokejista patří mezi hlavní kandidáty pro olympijskou nominaci.

Ve 26 zápasech vstřelil pouhé tři branky a celkem nasbíral jen dvanáct bodů. Voráček si ale nemyslí, že by byla jeho forma bůhvíjak špatná.

"Nehraju špatně. Moje statistiky neodpovídají tomu, co předvádím na ledě," tvrdí čtyřiadvacetiletý útočník.

K dobru mu hraje fakt, že se vezl na špatných výsledcích celé Philadelphie, která v úvodu nového ročníku NHL prožívala velikou krizi. Mužstvo prohrávalo jeden zápas za druhým a v tabulce se propadlo téměř až na úplné dno.

"To se někdy stává, nemůže se pořád dařit," říká Voráček s odstupem. Dnes už může být nad věcí, protože se tým pomalinku zvedá. "Z posledních deseti zápasů jsme asi osmkrát vyhráli a hra, kterou předvádíme, je daleko lepší. Hlavně jsme začali dávat víc gólů, to je největší rozdíl."

Samotný Voráček však tohle tvrzení až tak doslova nenaplňuje, ale hlavu si kvůli tomu neláme.

"Na začátku sezony se mi samozřejmě nedařilo, všichni jsme byli pod tlakem, vyměnil se trenér... Já sice nesbírám tolik gólů a bodů, ale každý zápas mám tři šance. Že to tam nepadne, to se prostě někdy stává. Dokud jsou šance, tak je všechno v pořádku."

Podobně jednoduché vysvětlení má na otázku, proč se Philadelphii najednou začalo dařit. "Hráč se ukáže tím, jak se zvládne vypořádat se situací, když se nedaří. Náš tým je natolik kvalitní, že by byla ostuda, kdybychom hráli takhle blbě celou sezonu. Muselo se to změnit, vždyť máme v týmu hodně střelců," přemítá Voráček.

Ten se už v zámoří potkal s reprezentačním koučem Aloisem Hadamczikem, jenž tam nedávno vyrazil na inspekční cestu. "Bavili jsme se na Floridě. Uvidíme, musím pořád makat a hrát. Doufejme, že ta pozvánka do Soči přijde."Najdete na iDNES.czmobilní verze