Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Voráček smeká před Hudlerem. Měl by vyhrát Zlatou hokejku, říká

Jakub Voráček z Philadelphie v duelu s Pittsburghem. | foto: Profimedia.cz

7 2015
Philadelphia (Od našeho zpravodaje) - První kolo Zlaté hokejky ovládl s velkým náskokem, i v tom druhém, které končí po světovém šampionátu v Praze, bude bezesporu velkým favoritem. A nenastanou-li nějaké prazvláštní erupce na slunci, tak Jakub Voráček získá ocenění pro nejlepšího českého hráče sezony i po finálovém třetím kole. On sám však za kandidáta č. 1 považuje - tak trochu překvapivě - Jiřího Hudlera.

„Má neskutečnou sezonu. Calgary táhne, je opravdový lídr a má 72 bodů v týmu, který každý před sezonou odepisoval, což je pro mě naprosto neskutečné,“ říká Voráček v úterním obsáhlém rozhovoru pro MF DNES, kde mimo jiné obdivuje Hudlera za to, že je tak produktivní vedle nezkušených spoluhráčů.

„Jirka je pro mě hlavní kandidát na Zlatou hokejku, protože si ji opravdu zaslouží. Už loni měl výbornou sezonu, ale v hodnocení skončil dole.“

Hudler byl v konečném hlasování novinářů a hokejových odborníků desátý, hodně mu uškodilo jeho vystoupení na světovém šampionátu, po kterém byl experty kritizován. A ani letos zatím není mezi první trojkou.

Po prvním kole, které bylo zveřejněno 5. března, suverénně právě Voráček (583 bodů), na druhém místě je Ondřej Palát (343), třetí Tomáš Plekanec (340). Hudler je čtvrtý s 291.

Zlatá hokejka

Anketu Zlatá hokejka, jejíž první ročník proběhl v roce 1969, vyhlašuje hokejový svaz a společnost BPA sport marketing. Hlasování probíhá ve třech kolech. To první už je uzavřeno. To druhé bude 20. května po skončení mistrovství světa a uzávěrka 3. kola, v němž se bude rozhodovat už jen mezi deseti nejlepšími, bude 8. června po skončení Stanley Cupu. Ve finálovém kole však novináři musí zohlednit celou sezonu.

„Pořadí Zlaté hokejky je někdy takové, že hráči, kteří nejsou tolik oblíbení u médií a nebo se o nich tak nepíše, se do desítky nedostanou. On je ale hráč, který by ji vyhrát měl,“ míní opora Flyers.

Je pravda, že zatímco Voráček je k novinářům vstřícný, Hudler s českými žurnalisty téměř nekomunikuje. Body by mu to však ubírat nemělo.

Navíc vážným favoritem je právě Hudlerův „obhájce“ Voráček, vždyť bojuje v NHL o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče, měl by táhnout hokejovou reprezentaci i na blížícím se světovém šampionátu. O svém triumfu, prvním v této anketě, ale skromně říká: „Nechci předbíhat, protože mistrovství světa je teprve před námi. Ale Jirka Hudler dotáhl na hranu play-off tým na odpis. K tomu se sluší jediné: Klobouk dolů, Jirko.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze