Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Produktivní Voráček: Hlavní je, že jsme fanouškům ukázali dobrý zápas

Radost Jakuba Voráčka (vlevo) a Jakuba Nakládala v utkání s Finskem | foto: Anna Vavríková, MAFRA

23 2015
V NHL bojoval do posledních zápasů o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče ligy. A hokejový útočník Jakub Voráček sbírá body i po připojení k reprezentaci. Ve středečním zápase proti Finsku přihrál hned na tři ze čtyř gólů a po něm vyprávěl: „Bylo to zasloužené vítězství, prostě spokojenost.“

Ideální návrat do národního týmu, že?
Ano, hráli jsme výborně oslabení, což je hrozně důležité do šampionátu. Navíc v přesilovkách jsme dali dva góly, což je na mistrovství světa taky klíčové.

Že jste se v nich tak rychle sehráli?
Ráno na rozbruslení jsme se domluvili a dostali se v nich na stejnou vlnu. Finové k nám chtěli rychle přistupovat, takže důležité bylo je roztáhnout, trochu je unavit a pak se ty uličky vždycky najdou. To se přesně stalo. Každý dělal svoji práci, proto jsme byli úspěšní.

Fotogalerie

Česko vs. Finsko 4:1

Co bylo nejtěžší pro vás? Široké kluziště?
Přesně tak! To načasování je úplně jiné, jinak se i bruslí. Jednou zastavíte a hned musíte střídat, zvlášť proti Finům, kteří výborně bruslí. Ještě potřebuji větší klid s pukem, pár přihrávek jsem zkazil, mohl jsem vytvořit ještě víc šancí. Ale to přijde. Ještě máme zápas v pátek a na šampionát se připravíme.

Zato začátek byl děsivý.
Po 34 vteřinách jsme dostali gól. Chyby se stávají. Hlavně, že pak Saša (Salák) zavřel branku.

A vy měl tři asistence...
Ta třetí byla spíš napsaná. O bodech to není, hlavně že se vyhraje a máme dobrý pocit ze hry. A že jsme fanouškům ukázali dobrý zápas, což se povedlo.

Jak jste viděl střet Ruutua a Jiřího Novotného?
Bylo to čisté. Spíš od rozhodčích to bylo zbytečné, že dali trest na pět a dvě minuty. Měli dát stejné tresty a mohlo se hrát 5 na 5. Zbytečně vymýšleli kraviny. Ani jsem od nich nedostal vysvětlení.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze