Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový centr čísla 68. I já se od Jágra můžu hodně naučit, říká Benn

BIG BENN. Centr Jamie Benn by měl být největším tahounem Dallasu. | foto: AP

30 2013
Dallas (Od našeho zpravodaje) - Nejslavnějším hokejistou v Dallasu je bezesporu Jaromír Jágr. Tím nejlepším by však měl v téhle sezoně NHL být hráč, jehož jméno nehokejová veřejnost v Česku ještě téměř neslyšela - Jamie Benn.

Kanadský centr je ve 23 letech budoucností Stars, v brzké době by se měl stát superhvězdou světové velikosti. I proto mu vedení dalo smlouvu na 26,25 milionu dolarů. "Takový kontrakt znamená i hodně odpovědnosti," uvědomuje si Benn.

Jste připravený na to, že výsledky Dallasu by měly hodně stát na vašich výkonech?
Je mi jasné, že velká smlouva přináší i velká očekávání. Tlak bude silný, ale já jsem na to připravený. Chci podávat co nejlepší výkony a předvádět co nejlepší hokej. Vedle hráčů, jako je Jágr, by to neměl být až takový problém.

Jak jste se těšil na spolupráci s číslem 68?
Nevím, jestli jsem byl víc nadšený z toho, že budu hrát s ním, nebo z toho, že se v mužstvu potkám s bráchou Jordiem. Oboje je každopádně skvělé.

O vaší spolupráci s Jágrem se hovořilo už v létě, když podepsal Dallasu. Jak ji vidíte vy?
Jags je jedním z nejzkušenějších hráčů v lize, obrovská osobnost. I když jde jen o zkrácenou sezonu, můžu se od něj naučit spoustu věcí.

V čem by měla být největší síla vaší dvojice?
On je pořád velice silný na puku, je dobrý v osobních soubojích, umí si počkat a umí dát gól. Bude ovšem chvilku trvat, než se sehrajeme. V těch prvních zápasech je potřeba hrát jednoduše, dostávat puky hluboko do pásma, abychom nenabízeli soupeři zbytečné brejky. Máme v lajně velké útočníky, takže si to pak v těch rozích uhrajeme.

Vy jste byl na začátku sezony chráněným volným hráčem, který mohl podepsat jen Dallasu. Proč to vlastně trvalo tak dlouho?
Nezapomeňte, že při výluce jsme o nové smlouvě nemohli jednat. Bylo potřeba doladit společné představy i detaily, šlo o dlouhodobější kontrakt. Stejně jako jednání o kolektivní smlouvě (mezi ligou a odbory), i tohle je celkem náročný proces. Jsem rád, že jsme se dohodli k oboustranné spokojenosti.

V sobotu proti St. Louis jste nemohl hrát, protože jste jako Kanaďan neměl příslušná povolení. Jak je vidět, i tohle bývá často náročný proces.
Jo, byl jsem v USA jen na turistické vízum. Takže jsem sice mohl přicestovat a podepsat smlouvu, ale ne hrát hokej. Pracovní vízum bylo vyřízené až v pondělí.

Nebudou vám v úvodu chybět tréninky z přípravného kempu?
Já jsem se na sezonu NHL samozřejmě také chystal. Mám za sebou angažmá v Německu i přípravu v Kanadě. Možná bude chvíli trvat, než si zvyknu na zápasové tempo, ale vynechal jsem jen prvních pět utkání, což není tak hrozné.

Co ukázal úvod sezony o Dallasu?
Že rozhodně máme na to, abychom se dostali do play-off. Doplnění o veterány Jágra a Whitneyho byl výborný krok, máme skvělého brankáře Lehtonena. Hodně zápasů prohrál tým o gól, tak to asi v téhle sezoně bude s každým utkáním. Je potřeba, abychom překlopili ten gól navíc na naši stranu. Musíme se držet našeho herního plánu a věřit, že se nám to povede.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze