Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústecké nadšení. Jágrovi teď zkazíme náladu před odletem, řekl Čaloun

Sportovní ředitel Slovanu Ústí Jan Čaloun | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

10 2014
Hokejové Ústí vstoupilo do 1. ligy výhrou nad Havlíčkovým Brodem, ale ještě v pondělí ráno nebylo jisté, zda Slovan vůbec do zápasu nastoupí. Svaz požadoval záruky, že klub začne platit dluhy po zkrachovalých Lvech.

Úleva! Pondělí snad definitivně odpálilo novou éru ústeckého hokeje. Byť se ještě dopoledne zdálo, že by mohlo být naopak jeho černým dnem.

„Ani v den startu 1. ligy jsme ještě nevěděli, jestli budeme s Havlíčkovým Brodem vůbec hrát. Dopoledne přišel ze svazu mail, že chtějí doložit všechny smlouvy, na základě kterých se hráčům zkrachovalých Lvů vyplatí dlužné částky. V úterý ráno se tam originály smluv dovezly a s vyplácením se začalo, takže teď už se o ústecký hokej nebojím. Ale ty 4 měsíce byl obrovský stres a záhul,“ ulevil si po vítězné premiéře s Rebely (4:2) Jan Čaloun, sportovní ředitel Slovanu. Tedy subjektu, který musel převzít závazky po zadlužených Lvech.

„Nebýt lidí jako je pan Hagan (podnikatel, jehož firma Granette & Starorežná Distilleries drží v klubu poloviční podíl), tak se to tady mohlo zavřít,“ děkuje Čaloun.

Proč jste dostali prvoligovou licenci jen podmíněně?
Svaz chtěl ty smlouvy už do konce srpna, ale ono je to složité, jednání byla dlouhá. Někteří hráči přistoupili na snížení dlužné částky, jiní ne. Ale tihle kluci, kteří dělali problémy, si musejí uvědomit, že jen díky nám nějaké peníze dostanou. Bez nás by třeba neviděli vůbec nic. Pro mě, a hlavně pro pana Evana (ústecký jednatel), to byl obrovský stres. Nikdo si nedovede představit, kolik to stálo úsilí a nervů.

Teď už bude klid?
Pan Hagan začal hráčům už dlužné částky rozesílat, brzy to bude dořešené a my snad budeme moct začít klub rozvíjet. Potřebujeme druhou ledovou plochu, zázemí pro mladé kluky. Vždyť přípravu s mladším dorostem jsme dělali na parkovišti u zimáku mezi auty. To mě strašně štve. Když tady peníze byly, tak šly jinam, než měly.

Jak hodnotíte vítězný vstup Ústí do prvoligové sezony?
Byl jsem šťastný, když se hodila bule a začalo se hrát. Není divu, že hráči byli ze začátku nervózní, po tom všem, co se v klubu odehrálo. Ale zvládli to perfektně.

Útočník Roubík se hned blýskl hattrickem.
Spojení Budínský - Roubík fungovalo už v Hradci, Rod je skvěle doplňuje. Je super, že Roubas dal hned hattrick, ale důležité jsou body.

Ukázal tým, že může být v 1. lize konkurenceschopný?
Hlavně jsme rádi, že tým je pohromadě, že hrajeme, že je tu dobrá parta. Těší mě, že kapitán je Honza Kloz, chceme tu podporovat patriotství a on je Ústečák. Užil si tady odchody, hostování. Přitom je to kluk, co hraje hokej srdcem.

V sobotu hostíte Kladno, na jehož střídačce by se znovu mohl objevit hvězdný majitel klubu Jaromír Jágr. Nemluvil jste s ním?
Mám informace, že by tady měl být na první tři prvoligové zápasy, tedy i na sobotní s námi. Pro nás bude obrovská motivace Kladno porazit. Na zápase naganských vítězů s mistry světa v Jihlavě mi Jarda říkal, že do Ameriky odlétá kolem 16. září. Tak bychom mu mohli na cestu pořádně zkazit náladu (smích).Najdete na iDNES.czmobilní verze