Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hejda přečkal uzávěrku přestupů: Domácí MS zatím nechci komentovat

Jan Hejda v dresu Colorada | foto: Zdeněk Gažda

20 2015
Navzdory spekulacím vydržel v Coloradu i přes uzávěrku přestupů. V létě mu však končí smlouva a není tedy vůbec jisté, zda tam bude Jan Hejda hrát i v příští sezoně. „Na jednání je ještě dost času,“ říká český obránce. A podobně se staví k otázce účasti na mistrovství světa.

Ve 36 letech už je v Coloradu veteránem a i přes postupné omlazování týmu s ním v klubu počítají. Zatím.

Jan Hejda zůstal po uzávěrce trejdů v týmu Avalanche a pokud se s ním nedostane do play-off, mohl by být teoreticky volný pro mistrovství světa v Praze. Trenéru Růžičkovi by se náramně hodil, vždyť kvalitních beků, kteří zůstali zdraví a nebudou hrát o Stanley Cup, je v zámořské soutěži zoufale málo.

A po šampionátu by si Hejda chtěl v NHL vyjednat nový kontrakt - ideálně s Coloradem, a pokud ne, v létě jako volný hráč s jiným klubem.  „Každopádně je lepší se stěhovat v létě než narychlo při uzávěrce přestupů,“ říká Hejda v rozhovoru pro iDNES.cz.

Měl jste před 2. březnem, kdy se v NHL zavřel hráčský trh, velké obavy?
Měl. Když vás vymění během sezony, na nic není čas. Během několika hodin se máte přestěhovat do jiného města. Lepší je to v létě po sezoně, když vám končí kontrakt. Jsem rád, že to dopadlo dobře a já jsem zatím zůstal tady.

Vy však máte rodinu s dvěma dětmi. Stěhovat se jinam by nebylo jednoduché ani tak, co říkáte?
Smlouva mi končí v létě a je tak načasovaná, že obě děti budou zrovna letos měnit školu. Syn jde do první třidy a dcera Natálka na střední. Takže to by bylo bez problémů.

Neprobíhají debaty s klubem o tom, že byste zůstal u Avalanche?
Měli jsme nějaké jednání, ale to byla spíš jen taková výměna názorů nebo představ. Na novou smlouvu je zatím dost času, do konce června, takže není ani z jedné strany kam pospíchat. Začali jsme se bavit během trejdů, kdy měl klub asi pět nabídek na výměnu. Uvidíme, jak to bude vypadat na papíře.

Milan Hejduk se v Coloradu usadil i po skončení kariéry. Líbilo by se vám totéž?
Na takovou otázku je těžké odpovědět. Hokejista má trošku jiný život, pořád se někam stěhujeme. Samozřejmě je hezké někde zakořenit, vždycky, když někde jsme, tak se nám tam líbí a říkáme si, že bychom tam už zůstali. Já bych rád pokračoval v kariéře tady. Momentálně se přikláníme k tomu, že bychom v Coloradu zůstali natrvalo, ale člověk nikdy neví a ještě jsme se stoprocentně nerozhodli.

Mužstvo Avalanche patřilo loni k největším překvapením sezony. V tomto ročníku se však na úspěch navázat nepodařilo. Proč šel tým podle vás dolů?
Nechytili jsme začátek sezony. Před rokem jsme hned na začátku základní části vyhráli asi patnáct zápasů, v tomhle ročníku jsme podobný počet utkání prohráli. Jakmile probíhá začátek sezony tak špatně, každý se s tím špatně vyrovnává. Chybí psychická pohoda.

Není tomu tak i u vás konkrétně? Hrával jste v první obranné dvojici, byl jste hodnocený jako elitní defenzivní bek. Teď máte menší čas na ledě a často nastupujete až ve třetím tandemu...
Jednak je to kvůli nedávnému zranění, hraju o pár minut méně, abych nebyl přetěžovaný. A druhý důvod je myslím ten, že mi končí smlouva. je to taktika vedení, aby hráči v případě podepsání nové smlouvy nemuseli zaplatit tolik jako předtím.

Colorado je pět bodů pod čarou postupu do play-off. Pokud do něj nepostoupí, neuvažoval jste o tom, že byste si rád zahrál na šampionátu v Praze?
Mistrovství zatím nechci komentovat. Lidi říkají, že je za chvilku, ale pro mě je to až za měsíc a půl, během kterých se může stát spousta věcí.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze