Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Janecký chystá výjimečnou hokejovou exhibici

Otakar Janecký se zdraví s aktéry exhibice. | foto: Michal KamarytMF DNES

6 2008
V Pardubicích se chystá unikátní hokejová show. Bývalý reprezentant Otakar Janecký pořádá 17. srpna benefiční zápas a jeho obsazení slibuje mimořádnou podívanou. Na led ČEZ Areny by totiž měl vyjet mimo jiné Larionov, Makarov, Fetisov, Kurri, Koivu, Forsberg, Yzerman, Messier nebo Hašek s Jágrem.

Ti všichni s dalšími hvězdami švédského, finského, ruského, kanadského, slovenského a českého hokeje by se měli zúčastnit utkání, jehož výtěžek poputuje na charitativní účely.
 
"Momentálně jsem v Helsinkách a zařizuji vše potřebné. Je to velká akce a je poměrně náročné ji zajistit. Soupisky ještě nejsou definitivní, ale zatím to s účasti většiny hvězd vypadá dobře," řekl bývalý hokejista a dnešní pardubický zastupitel za Stranu zelených Otakar Janecký.
 
Ten by podle svých slov rád vytvořil v Pardubicích novou tradici. Bývalý vynikající hráč, který fanoušky fascinoval především elegantním bruslením, by totiž podobné exhibice chtěl pořádal každý rok. Poprvé na východ Čech sezval hokejové star v srpnu 2006, když se loučil s aktivní kariérou.
 
"Po exhibičním utkání, kdy jsem se loučil kariérou a kterého se účastnila řada hokejových hvězd, jsem se rozhodl z této události vytvořit tradici a pořádat benefiční hokejové utkání s charitativním účelem," uvedl na svých internetových stránkách Janecký.
 
Podle něj si takové hokejové lahůdky fanoušci zaslouží. "Pardubice jsou městem sportu a lední hokej je jeden z nejpopulárnějších. Průměr návštěvnosti na zápas je přibližně 8 tisíc diváků, proto přivést jednou za rok do Pardubic hokejové hvězdy současnosti i na odpočinku by mělo být odměnou pro pardubické fanoušky," uvedl Janecký.
 
Ačkoliv i před dvěma lety přilákal do Pardubic hodně skvělých hráčů, letošní soupisky jsou mistry světa, olympijskými vítězi a držiteli Stanley Cupu prošpikovány daleko více. Snad kromě Wayna Gretzkého a Maria Lemieuxe se v ČEZ Areně objeví všichni hokejisté, kteří za posledních dvacet let v tomto sportu něco dokázali.
 
Za tým Otakara Janeckého, hrajícího kapitána, budou hrát hokejisté z Finska, Švédska a Kanady a za Tým hvězd hráči z Čech, Slovenska a Ruska.
 
Hokejové hvězdy se začnou slétávat do Prahy 15. srpna. O den později je čeká projížďka parníkem po Vltavě, setkání s primátorem hlavního města Pavlem Bémem nebo návštěva kickboxu. Samotný benefiční zápas začne v pardubické ČEZ Areně v neděli v 17:30 hodin.
 
Aktuální soupisky benefičního utkání.
Poznámka: hráči v závorce jsou v jednání

Tým Otakara Janeckého - hrajícího kapitána: Teeme Selanne, Jari Kurri, Saku Koivu, Markus Ketterer, Otakar Janecký jr., Pasi Nurminen, Jere Lehtinen, Walteri Immonen, Mika Stromberg, Petri Varis, Juha Lind, Kimo Timonen, Daniel Alfredsson, Peter Forsberg (Henrik Zettenberg), Mats Sundin, Daniel Tjarnqvist, Bjorje Salming, Mats Naslund, Esa Tikkanen (Steve Yzerman, Mark Messier), Brian Rafalski, Reijo Ruotsalainen (Niklas Hagman, Olli Jokinen, Sami Kapanen)
Trenéři Hannu Aravirta a Curt Lundmark, Masér Jarmo Koivisto, H-P Virki, Hospodář Marko Raitamo
 
Tým Hvězd O. Janeckého - Dominik Hašek, Adam Svoboda, Jaromír Jágr, Martin Straka, Martin Ručinský, Tomáš Kaberle, Jiří Šlégr, Milan Hejduk, Aleš Hemský, Petr Průcha, Marek Židlický, Karel Rachůnek, Peter Bondra (Žikmund Pálffy), Marián Hossa, Marián Gáborík, Zdeno Chára, Lubomír Višňovský, Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimír Krutov, Vjačeslav Fetisov, Teppo Numminen (Andrej Chomutov, Vjačeslav Bykov, Valeri Kamensky)
Trenéři Boris Majorov a Miloš HořavaNajdete na iDNES.czmobilní verze