Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr po 1800. bodu slyšel: Jsi prostě nejlepší. Ještě nekončím, řekl

Jaromír Jágr odpočívá na střídačce Floridy. | foto: Profimedia.cz

10 2015
Sunrise (Od našeho zpravodaje) - Za normálních okolností by ta sláva připadla jeho spoluhráči Jonathanu Huberdeauovi. To on přeci dal gól, který otočil zápas s Bostonem. Jenže na televizní kostce nad ledem dál a dál kamery zblízka zabíraly tvář Jaromíra Jágra a arénou zněla refrén legendární písně Tiny Turner: "You're simply the best! - Jsi prostě nejlepší." A i chladné publikum v jinak horké Floridě najednou bouřilo.

A bouřili i ti, kteří na sobě měli dres Bostonu. Jaromír Jágr totiž právě druhou asistencí v utkání zaokrouhlil počet svých bodů v NHL na 1800, což před ním dokázali jen tři jiní hokejisté.

A co jméno, to pojem! Nedostižný Wayne Gretzky. A už dostižitelní Mark Messier a Gordie Howe. I proto tolik slávy.

Jen ten, který tu hrál ústřední roli, měl hlavou skloněnou a žádné velké emoce. „Kdybych měl v NHL končit, tak by to bylo dobré, ale já doufám, že ještě budu pokračovat, takže tohle číslo není nic důležitého,“ řekl po utkání Jágr v rozhovoru pro MF DNES a deník Sport.

Čtěte v sobotní MF DNES Rozhovor s Jaromírem Jágrem o tom, jak zase v hokeji našel lásku a duši. I jeho návratu do reprezentace.

I z těch slov jde poznat, že zámořská Jágrova mise nekončí. S Floridou je blízko dohodě o novém kontraktu. „Je to na dobré cestě,“ řekne.

Přitom ještě před pár týdny nebylo vyloučené, že z NHL zmizí a půjde hrát do Česka, i na to pomyslel. Soužil se v New Jersey, kde po výměně trenérů marně čekal na obvyklý prostor na ledě. „Někdy prostě musíte trpět, abyste se dostal na cestu, po které máte jít,“ řekne k únorovému trejdu na Floridu, který ho „vysvobodil“.

Jak zvláštní hokej je. Jedním z koučů, který ho v Devils „dusil“, byl i Adam Oates. A právě i on hrál ve čtvrtečním Jágrově milníku jednu roli. Druhou asistencí ho totiž český útočník dohnal v celkovém počtu nahrávek v NHL (1079). A poslední zápas základní části, kde ho může definitivně překonat, hraje Florida v sobotu právě proti New Jersey.

Jaromí Jágr (vpravo) kouzlí, jeho akci chce přerušit  Chris Kelly.
Brad Marchand (vlevo) z ostonu se marně snaží oddělit od puku aromíra Jágra z...

Té symbolice se směje. „U mě to tak funguje. Když jsem v bodování nedávno předběhl Rona Francise, tak jsme zrovna hráli s Carolinou, kde on je teď generální manažer. U mě to prostě zapadá do sebe.“

To byl výjimečný okamžik. Francis byl dlouhé roky věrným Jágrovým centrem. „Jednu sezonu jsme hráli v lajně i s Mariem Lemieuxem. To bylo nejlepší, co mě potkalo. Ani jsem se nezpotil a měl po zápase čtyři body. Ale jinak jsem s Mariem kromě přesilovek moc nehrál, kdyby ano, měl bych dneska o 300 bodů víc. On byl opravdu geniální.“

Mimochodem - i v něčem se Jágrova současná štace liší od té v New Jersey. V tom, jak klub na milníky diváky upozorňuje. „V New Jersey si toho nikdo nevšimne či jen málokdy. Tady dá Jokinen 300. asistenci a hned to na kostce je. Snaží se tady hokej zpopularizovat i přes osobní rekordy, a to je správná cesta.“

Tak ať Tina Turner hraje Jágrovi i dál.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze