Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jaromír Jágr byl obětí vyděrače

11 1999
K l a d n o - Hokejová hvězda týmu Pittsburg Penguins Jaromír Jágr se v létě při své návštěvě u rodičů v Kladně stala obětí vyděrače. Na Jágrovu adresu tehdy přišel podle policie dopis s neupřesněným finančním požadavkem, jehož pisatel hrozil v případě, že Jágr nezaplatí, likvidací jeho rodiny. Tuto informaci potvrdil vyšetřovatel okresního úřadu vyšetřování v Kladně Milan Řečinský.

Událost vyšla najevo až poté, co vyšetřovatel vznesl obvinění proti dvěma mužům. "Informace o vydírání Jágrovy rodiny kvůli utajení skutečností, jež by mohly vést k varování pachatelů, nebyly uvolněny pro média," řekl včera mluvčí správy středočeského kraje Pavel Truxa. Že to s výhrůžkami myslí pisatel vážně, měl podpořit osobní útok na Jágra.

Osmnáctiletý mladík, jeden ze dvou obviněných, měl za úkol zastrašit ho nejprve střelbou z pušky a pistole, posléze i zápalnou lahví vhozenou do domu. Nic z toho se však nestalo. Jedna z hypotéz naznačuje, že mladík sice chtěl vydělat "těžké" peníze (měl slíbeno 250 tisíc korun), ale nakonec se možných následků svého počínání zalekl. Kriminalisté ho dopadli náhodou, když vyšetřovali jiný případ.

Druhý obviněný se až do svého zatčení podle policie vydíráním nezabýval. Vyšetřování zcela jasně prokázalo, že tento muž, který vydírání organizoval, není napojen na ministerstvo vnitra, jak tvrdil mladíkovi, když ho k útoku na Jágra přemlouval. Oběma vyděračům hrozí až osm let vězení.

Jaromírova matka Anna Jágrová, která je se synem v Pittsburgu, se včera k případu příliš vyjadřovat nechtěla. "Nic moc o tom nevím. Odjeli jsme do Ameriky a nevíme, co policie zjistila. V Americe by se něco podobného nestalo. Tady je větší pořádek a cítíme se tady bezpečněji," řekla.

Autor:


Témata: Jaromír Jágr

Najdete na iDNES.czmobilní verze